FOX TV’de ekrana gelen ve son zamanlarda çarşamba akşamına kaydırılan Zümrüdüanka dizisinin 20. bölümü yine seyirciyi şaşırtmadı. Çünkü artık seyirci tarafından ilgi görmemeye başlayan dizinin bu durumu reyting performansına da yansımış oldu. Diğer güçlü yapımlarla yarışması zaten beklenmeyen dizinin çarşamba gününe alınması da bir nevi dizinin geleceğini kurtarmaktı. Ancak hiçbir şey istenildiği gibi gitmedi.

Başrollerinde Ceren Yılmaz ve Alp Navruz’un bulunduğu dizinin son zamanlarda sahnesinde ilgi çekici durumlar yaşanıyor ancak yine de reytingler kurtarılamadı. Üst üste karakterlerin diziden ayrılması seyirci tarafından final kararı olarak değerlendiriliyor. Hatta yapılan yorumlara göre senaristin senaryoyu son zamanlarda daha farklı bir yöne çektiği düşünülüyor.

Hamit Ölecek Mi?

Özellikle son birkaç bölümde dizinin hikayesinin ters bir viraja dönmesi izleyenleri oldukça şaşırttı. Önce Beste Ilgın İlkbahar’ın canlandırdığı Işıl karakterinin diziye veda etmesi 21. bölümde ise Hamit’in öleceği düşüncesi seyirciyi oldukça şaşırtıyor. Aynı zamanda seyirciyi de meraklandırmış gibi görünüyor.

Zümrüdüanka ne zaman final yapacak? Zümrüdüanka bitiyor mu?

20. Bölümün yayınlanması sonrasında 21. bölümün fragmanı ile birlikte Suhandan’ın mezar başında çığlık atması Hamit’in öldüğü düşüncesini ortaya atıyor. Ferhat ile Hamit karşılaşmasında Hamit’in öldürüldüğü düşünülüyor.

Behram İntikam Almaya Hazırlanıyor

Hamit’in bu ölümünün üzerine ise intikam için Behram çok farklı sahneler gösterecek gibi duruyor. Behram’ın son zamanlarda kullandığı kelimeler seyirciyi hem şaşırtıyor hem de meraklandırıyor. Ancak Zümrüdüanka dizisinin son 2 bölümünde yaşanılan keskin virajlar ve hafta içine alınması da dizinin son çırpınışları olduğunu gösteriyor.

Son 2 bölüm öncesinde diziye 3 güçlü ismin de katılması aslında hikayenin değişmesi ve seyirci çekilmeye amaç olarak yapıldığı düşünülüyordu. Ancak bu üç karakter dizi için kurtarıcı olmayarak hikaye değişikliğine gidildi. Böylelikle seyircinin ilgisi canlı tutulmaya çalışılıyor.

Zümrüdüanka son bölüm izle tek parça full! FOX TV ile Zümrüdüanka 11. bölüm  kesintisiz izle - Diriliş Postası

Ancak 21. bölüm reytingleri de istenildiği gibi gelmezse Fox TV Zümrüdüanka’yı feda edecek ve yeni bir dizi başlatacak gibi görünüyor. FOX TV’nin yeni dizilerinden biri olan zümrüdüankanın hikayesinin olağanlaşması aslında seyirciyi itmesine sebep olmuştu. Ancak son zamanlarda yaşanan keskin virajlar reytingleri düzeltecek mi soruları akıllara getiriyor.