Adana’da meydana gelen olayda 22 yaşındaki kız nikah salonunda bulduğu ilk fırsatta polisi arayarak yardım istedi, Emniyet güçleri hemen nikah salonuna geldi ve genç kızı son anda kurtardı.

Alınan bilgilere göre, Adana’da Ceylan Beyazkaya (22) ailesi tarafından yakınlarından biri ile evlendirilmek istendi, genç kızın buna rızası olmamasına rağmen ailesi tarafından Seyhan Belediyesi Nikah Müdürlüğüne getirildi. Zorla istemediği adamla evlendirilmek isteyen kadın tören sırasında ilk fırsatta polisi arayarak Beni zorla evlendirecekler, şu an Seyhan Belediyesi Nikah Salonundayız, ben evlenmek istemiyorum beni kurtarın” diyerek emniyet güçlerinden yardım istedi.

Olayı Anlatırken Gözyaşlarını Tutamadı

İhbar sonrası hemen nikah salonuna baskın düzenleyen Emniyet güçleri rızası olmadan evlendirilmek istenen kızı dışarı çıkarak olayın aslını öğrenmek istedi, polis memurları ile konuşurken göz yaşlarına hakim olamayan kız olayı ağlayarak anlattı. Bu sırada aile, görevli polis memurlarına ve basın mensuplarına sert tepki gösterdi. Polis genç kızı korumaya aldı ve polis merkezine götürdü, kızlarını zorla evlendirmek isteyen aile de polisler tarafından ifadesi alınmaz üzerek emniyet merkezine götürüldü.