Pazartesi akşamları ekranlarda adeta diz şöleni yaşanıyor. Birbirinden ünlü isimlerin yer aldığı diziler gün bazında rakipleri ile yarışıyor. Pazartesi günleri ise ekranlarda yer alan ve sevilen 4 dizi izleyicilerinin karşısına çıkıyor.

Uyanış Büyük Selçuklu zirvede, Yasak Elma’nın numarası bu kadar! Sefirin Kızı düşüşte! Çukur, vedayı reytinge çevirdi!

Bunlar, TRT 1 ekranlarında saat 20.00’da izleyicisi ile buluşan Uyanış Büyük Selçuklu dizisidir. Fox Tv ekranlarından yayınlanan Yasak elma dizisi, Show Tv ekranlarında ise pazartesi günlerinin dizisi Çukur ve Star Tv ekranlarında her hafta şaşırtıcı bir olay ile izleyicilerini her defasında şaşırtan dizi sefirin Kızı yayınlanıyor.

Dizilerin İzlenme Durumu

Her güne farklı rakiplerin yer aldığı bu diziler totalde diğer dizilerle reyting yarışı içerisine girer iken en büyük mücadeleyi ise yayınlandıkları gün içerisindeki diğer diziler arasında sivrilip zirveye çıkmak için verirler.

Uyanış Büyük Selçuklu zirvede, Yasak Elma'nın numarası bu kadar! Sefirin Kızı düşüşte! Çukur, vedayı reytinge çevirdi! 5

Yayınlanan bölümler itibariyle pazartesi günlerine yeni katılan TRT 1’in yayınladığı Uyanış Büyük Selçuklu ekranları kasıp kavuruyor. Özellikle savaş sahneleriyle izleyiciler adeta nefesleri tutup televizyon karşısında büyük bir dikkatle diziyi izliyorlar. Hal böyle iken izleyici kitlesi Uyanış Büyük Selçuklu dizsini zirveye çıkarmayı başardı.

Diğer Dizilerde Durum Hiç İyi Değil

Geçen haftalarda 85. bölümle heyecanı zirve taşıyan Yasak Elma dizisinde 5 karakterin birden diziden ayrılması ve yeni bölümde 3 karakterin diziye dâhil olması ile Yasak Elma dizisinde farklı bir rüzgâr esmeye başladı. İlerleyen haftalarda dizinin gidişatını ne yönde etkileyeceği ise merak konusudur. Bu farklı ve güzel çıkışı ile Yasak Elma birinciliğe yükselmişti fakat bu hafta başarılı yapım Uyanış Büyük Selçuklu sağlam kadro ve muhteşem sahneleri ile zirveyi kimseye bırakmadı.

Bir diğer iddialı yapım ise Çukur dizisi, final kararı 125. bölümde alınması neticesiyle bir karaktere daha veda edildi. Selim karakterinin diziden ayrılmasının olduğu bu bölüm elbette reytingleri etkiledi. Bu bölüm ile sıralamalarda Yasak Elmayı geçerek 2. sıraya çıkmıştı. Sefirin Kızı adlı dizide ise ipler gerilmeye başladı.

Yakışıklı oyuncu Engin Akyürek ve güzel oyuncu Neslihan Atagül’ün yer aldığı bu dizide geçen hafta heyecanlı olaylar karşısında reytinglerde seviyesini korumuştu fakata bu hafta pekte öyle olmadı. Dizide bir değişim ve farklı konu, karakterlerin dahil olması canlandırmak için gerekli görülmeye başlandı. Aksi takdirde izlenme oranı gittikçe düşecek.

Uyanış Büyük Selçuklu zirvede, Yasak Elma'nın numarası bu kadar! Sefirin Kızı düşüşte! Çukur, vedayı reytinge çevirdi! 7