Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği müjdeyle birlikte kredi kartı borcu olan bireyler artık Ziraat Bankası çatısı altında bu borçlarını bir araya getirecek ve kredi çekerek ödeyebilecek. Ziraat Bankası’ndan çekilen kredinin faiz oranı 60 aya kadar vadelendirilebiliyor ve çok düşük faiz oranı sunuluyor. Kredi kartı borcu olanların yüzünü güldüren bu haberle birlikte Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma 2019 aramaları tavan yapmış durumda. Peki Ziraat Bankası Kredi Borcu Yapılandırma nasıl yapılıyor?

Birleştirilen İhtiyaç Kredisi

Ziraat Bankası tarafından sunulan bu imkanın birleştirilen ihtiyaç kredisi olarak düşünülmesi yerinde olacaktır. Örnek vermek gerekirse 3 farklı kredi kartı borcunuz var ve bu borçları ödeme noktasında zorlanıyorsunuz. Ziraat Bankası’na gerçekleştirecek olduğunuz başvuru ile birlikte bu borçlarınızı çok rahat bir şekilde Ziraat Bankası çatısı altında birleştiriyor ve daha düşük faiz oranıyla dolayısıyla daha düşük ödeme tutarlarıyla birlikte Ziraat Bankası’na ödüyorsunuz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır

Peki Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Başvurusu nasıl yapılacak? Başvuru için gerekli belgeler neler? Kredi kartı borcu yapılandırmasından faydalanmak isteyen bireyler herhangi bir ek belgeye ihtiyaç duymadan en yakın Ziraat Bankası şubesine kimliğiyle birlikte giderek başvuru yapabilecek. Yapılan incelemelerin ardından başvurunun onay veya ret alıp almadığı başvuru yapan kişiye Ziraat Bankası tarafından bildirilecek.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırması faiz oranları da netleşti. Farklı kredi kartı borçlarınızı Ziraat Bankası’ndan alacağınız kredi kartı borcunuz kadar krediyle birlikte ödeyebilirsiniz. Peki bu kredinin faizi ve vadelendirmesi nasıl olacak?

Kendi kar payından fedakarlık ederek müşterilerinin yüzünü güldürmek için harekete geçen Ziraat Bankası, 24 aya kadar kredi çekimlerinde %1.10 oranında faiz, 60 aya kadar kredi çekimlerinde ise %1.20 oranında faiz uygulaması yapıyor.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Başvurusu Nereye Yapılacak

Ziraat Bankası Kredi Kartı borcu yapılandırması Ziraat Bankası şubelerine yapılacak. İnternet üzerinden veya mobil şubeden ne yazık ki başvuru alınmamaktadır. Bu yüzden kimliğinizi veya kimlik yerine geçen ehliyet, pasaport gibi belgelerinizi yanınıza alarak hemen en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmenizde fayda var.