Bilindiği üzere bankalar emeklilere, maaşını 3 yıl kendilerinden alma sözüne karşın belirli miktarda promosyon ödemesi yapıyorlar. Bu promosyon ödemesi bankalara göre değişiklik gösteriyor, bu maaşların kendileri üzerinden alınması için bankalar adete bir yarış içerisinde. Emekliler maaşlarını almak için daha çok Ziraat Bankasını tercih ediyor.

Ziraat Bankasının bir devlet bankası olması açısından emekliler bu kuruma güveniyorlar ve maaşlarını almak için tercih ediyorlar. Ayrıca Ziraat Bankasının gelişmiş ATM ağı emekli vatandaşlar için büyük avantaj sağlıyor peki Ziraat Bankası 3 yıllık promosyon ödemesi ne kadar oldu?

Ziraat Bankası Promosyon Ne Kadar?

  • 1500 TL altında emekli aylığı alanlara: 500 TL
  • 1500 – 2500 TL arası emekli maaşı alanlara: 625 TL
  • 2500 TL ve üzerinde emekli maaşı alanlara: 750 TL

Söz konusu emekli promosyon ödemesi 3 yıllık olacak şekilde tek seferde yapılmaktadır. Ziraat Bankası müşterisi emekliler, 3 yıl sonra bir kez daha emekli promosyon ödemesini alma hakkına sahip olacaktır.

Promosyon Ödemesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası, mevcut emekli müşterilerine olduğu gibi yeni emekli müşterilerine de promosyon ödemesi yapmaktadır. Ziraat Bankası’ndan promosyon ödemesi almak isteyen emeklilerin öncelikle Ziraat Bankası müşterisi olması gerekir. Ziraat Bankası emeklilere promosyon ödemesi başvurusu nasıl yapılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Ziraat Bankası şubeleri üzerinden başvuru
  • Ziraat Bankası internet bankacılığı üzerinden başvuru
  • Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulaması üzerinden başvuru
  • Ziraat Bankası ATM’ leri üzerinden başvuru
  • Ziraat Bankası SMS ile başvuru
  • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri üzerinden başvuru

Ziraat Bankası emekli promosyonu almak için başvuruda bulunan kişiler SMS ile başvuru yöntemini kullanmak istiyorlarsa, cep telefonlarının mesaj bölümünden PRO yazıp boşluk bırakıp T.C. kimlik numarası yazdıktan sonra 4757’ ye SMS göndermelidir.

SMS ile başvuru sonrasında Ziraat Bankası müşteri iletişim merkezi tarafından telefon edilerek emekli müşterinin başvuru onayı alınmaktadır. Ziraat Bankası Müşteri hizmetleri üzerinden başvuru için 0850 220 00 00 numarasından aramak yeterli olacaktır.

Emekli Promosyon Almak İçin Gerekli Şartlar

Ziraat Bankası emekli promosyon ödemesi almak için belirlenmiş şartlara uygun olmak gerekmektedir. Ziraat Bankası emekli promosyon ödemesi almak için emeklilerin öncelikle 3 yıl bankada kalma sözü vermesi gerekir.

3 yıl boyunca emekli maaşını Ziraat Bankası şubesinden alacağına dair söz veren emeklilere maaşları doğrultusunda emekli promosyon ödemesi yapılacaktır. Ziraat Bankası emekli promosyon ödemesi, her 3 yılda bir belirlenen dönemde tek seferde peşin olarak banka hesaplarına yatırılmaktadır. Emekliler, 3 yıllık sürelerinin dolmasıyla birlikte başka bankaya maaşlarını taşıma hakkına sahip olmakla birlikte isteğe bağlı olarak Ziraat Bankası müşterisi olmaya devam da edebilir. Ziraat Bankası müşterisi olmaya devam eden emekliler, bir 3 yıl daha kalma sözü vermek zorundadır.