Ünlü sanatçı Hülya Avşar ve iş insanı Kaya Çilingiroğlu’nun kızı Zehra Çilingiroğlu daha önce maske takmadığı için eleştirilmişti. Geçtiğimiz günlerde kameralara yakalanan Zehra Çilingiroğlu’nun bu sefer maske takması dikkatlerden kaçmadı.

Çilingiroğlu, tek başına ve kimseyle teması olmadığı zamanlarda maske takmadığını ancak bunun insanlar tarafından yanlış anlaşıldığını söyledi. Konuyla ilgili açıklamasının da yanlış yorumlandığını ifade eden Zehra Çilingiroğlu, tedbirli olduğunu ifade etti.

“İnsanlara Yaklaşmıyorum” Açıklaması Tepki Çekmişti

Kaya Çilingiroğlu ve Hülya Avşar’ın kızı Zehra Çilingiroğlu geçtiğimiz günlerde Haber Türk muhabirinin kameralarına takılmış ve maske çekmemesi dikkat çekmişti.

Zehra Çilingiroğlu nihayet maske taktı! 'Yanlış anlaşıldım'

Pandemi kuralları gereği açık alanda maske takma zorunluluğunu uygulamayan Zehra Çilingiroğlu ise neden maske takmadığı sorusuna sahilde yürüyüş yaptığı ve kimseyle bir teması olmadığı için cevabını vermişti. Bu görüntülerin ardından ise pek çok kişi Zehra Çilingiroğlu’nu tedbirsiz davrandığı gerekçesiyle eleştirmişti.

Maskemi Takarak Tedbirlere Uyuyorum

Eleştirileri üzerine çeken açıklamalarının ardından bu kez Tarabya Sahili’nde görüntülenen Çilingiroğlu kendisine soru yönelten gazetecilerle sohbet etti.

Geçtiğimiz günlerdeki açıklamasının yanlış anlaşıldığını ve yorumlandığını ifade eden Çilingiroğlu, tek başına, etrafında insan olmadığı zamanlarda maske takmadığını, pandemi sürecinde dikkatli davranarak tedbirli davrandığını söyledi.

2890060_b6e6db46da0a0b2ddc321a4c3a0f1427_640x640

Zehra Çilingiroğlu’nun açıklamaları sırasında ise maske taktığı görüldü. Zehra Çilingiroğlu açıklamalarının ardından ise yürüyüşüne devam etti.

“Yürüyüş Yaparken Maske Kullanmıyordum”

Geçtiğimiz hafta Bebek Sahili’nde yürüyüş yapan Zehra Çilingiroğlu, maskesiz görülmüş gazetecilere ise uzakta el sallamıştı. Muhabirlerden birinin maske neden takmıyorsunuz sorusuna ise gülerek, insanlara yaklaşmıyorum cevabını vermişti.

2890060_3c88e35448274665265bebd211b9aeec_640x640

Bu açıklamalarının yanı sıra daha önce de defalarca maskesiz görünen Zehra Çilingiroğlu son açıklaması ile tepkileri üstüne çekti. Açıklamasının ardından yanlış anlaşıldığını ifade eden Zehra, maskesini takarak tedbirlere uyduğunu gösterdi. Zehra Çilingiroğlu 22 yaşında ve mimarlık okuyor.

2016 yılında annesi Hülya Avşar tarafından İngiltere’ye gönderilen ancak 1 yıl sonra yeniden Türkiye’ye dönen Zehra Çilingiroğlu daha önce de magazinde gündeme gelen olayların içinde yer almıştı.