Rusya’da yaşayan bir youtuber ın sebep olduğu olay şaşkınlık yarattı. Bu kadarı da pes dedirtti. Rus medyasında yer alan haber hayret verici. Sosyal medyanın insanlar üzerinde bu kadar etkili olması yetkilileri düşündürüyor. Artık olaylar çığırından çıktı.  İşte o olayın kan donduran detaylarına birlikte bakalım.

SON DAKİKA! Rusya'da YouTube yayınında kan donduran olay: Hamile kız arkadaşının ölümüne sebep oldu!

Canlı Yayında Cinayet

Rus medyasında yer alan haberlere göre Rus youtuber Stas Reeflay canlı yayın yaparken yayınına katılan izleyicisinin isteği şoke etti. Şoke eden bu istek üzerine Stas Reeflay ‘ ın bu isteğini yerine getirecek olduğunu düşünmemesiydi.

İkinci bir şoksa Stas Reeflay ‘ in bunu kabul etmesi ve sevgilisinin ölümüne yol açması oldu. Kan donduran olay şu şekilde yaşandı. Canlı yayın sırasında youtuber a katılan izleyici kız arkadaşını soğukta bekletmesine karşılık 1000 dolar vereceğini söyledi.

Böyle bir teklife verdiği cevapla şok etti ve teklifi kabul etti. Kız arkadaşının hamile olması da olayın başka şok edici detayıydı.

Kız arkadaşını soğukta iç çamaşırıyla beklettikten sonra yanına giden Stass Reeflay sağlık ekiplerine haber verdikten sonra hiçbir şey yokmuş gibi canlı yayınına devam etti.  Yanına gittiğinde hipotermiye giren kız arkadaşı yaşanan olayın ardından hayatını kaybetti. Şoke eden olay sonrası sosyal medyanın insan hayatına mal olması büyük tepki çekti.

Rus Emniyet Güçleri Olayla İlgili Soruşturma Başlattı

Olayla ilgili olarak canlı yayında işlenmesine karşın gerekli incelemelerin yapılacağına dair açıklama geldi.

Rus emniyet güçlerinden yapılan açıklamaya göre ” Evinde cesedi bulunan genç kadının ölen kişiye karşı olası hukuka aykırı eylemleri olup olmadığı kontrol edilecek ” .

İnsan Hayatı Sosyal Medyanın Elinde

Yaşanan olay şaşkınlık yaratırken insan hayatının bu kadar önemsiz olması hayret verici. Sosyal medyada yaşanan bu tarz olaylar giderek artarken kitleleri ve en çok gençleri etkiliyor.

Günümüzde farklı yayın platformlarından yapılan yayınlarla bu tür olaylar sosyal medyanın insanları nasıl ele geçirdiğini gösteriyor.