$ DOLAR → Alış: 7,65 / Satış: 7,68
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Yerli Otomobilimiz Yollardaki Yerini Alıyor!

Türkiye’nin yerli otomobilini kurmak adına oluşturulan TOGG Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin otomobili için 2021 yılında fabrikanın tamamlanacağını, 2022 yılında ise ilk aracın banttan çıkacağını söyledi.

  • 27.12.2019
Yerli Otomobilimiz Yollardaki Yerini Alıyor!

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) geliştirdiği yerli otomobilin tanıtım toplantısı Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde başladı. Toplantıda konuşma yapan TOGG Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, yerli otomobilin fabrikasının 2021’de tamamlanacağını ve ilk aracın 2022’de banttan ineceğini duyurdu.

Hisarcıklıoğlu’nun konuşmasından satır başları:

“Otomotiv sektörü dünyada kabuk değiştiriyor. Bu da bizim için büyük bir fırsat. ‘Devrim’ otomobiline sahip çıkamamıştık. Ama bu sefer inşallah başaracağız. Sayın Cumhurbaşkanımıza söz verdik, elimizi taşın altına koyduk.

“15 YILDA 22 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPACAĞIZ”

Bu işi başaran Türk özel sektörü adına gurur duyuyorum. 15 yılda 22 milyar liralık yatırım yapacağız. 2021’de fabrikamızı tamamlayacağız. 2022’de de inşallah ilk aracımız banttan çıkmış olacak.

“7,5 MİLYAR DAHA AZ CARİ AÇIKTIR”

Bugün ABD’de, Avrupa’da ne yapılıyorsa aynısını aynı zamanda yapıyoruz. ‘Türkiye’nin Otomobili’, bir otomobilden fazlasıdır, teknolojik dönüşümdür. Dijital ekonomiye geçiştir, 7 buçuk milyar dolar daha az cari açıktır.”

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.