Yapı Kredi, %1.89 faiz oranıyla birlikte konut kredisi veriyor. 120 aya kadar vadelendirme yapılabilen Yapı Kredi konut kredisi kampanyasından faydalanmak isteyenler için herhangi bir şart bulunmuyor. Yani gelir durumu taksitleri ödemeye yetenler, eve kredi çıkma durumu olanların tamamı Yapı Kredi konut kredisinden bu düşük faizlerle faydalanabiliyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi

Yapı Kredi’nin sunduğu %1.89 faiz oranlı konut kredisi, şuanda tüm bankalar arasındaki en düşük konut kredisi faizi olarak öne çıkıyor. Bu kapsamda eğer konut kredisi alma arzunuz varsa bu arzunuzu Yapı Kredi’ye başvurarak gerçekleştirmeniz, cebinize çok daha az tutarlar yansıtacak ve aynı paraya daha düşük ödemeler yapmanızı sağlayacaktır.

Yapı Kredi Konut kredisi için en düşük 3 ay vadelendirme, en yüksek ise 120 ay vadelendirme yapabiliyorsunuz. Kredi tutarları açısından da 1.000 TL’den 500.000 TL’ye kadar kredi alabilme şansınız var. Fakat bu kampanya kapsamında 500.000 TL’den yüksek kredi verilmiyor.

Ayrıca tahsis ücreti kredi başlangıcında bir kez olmak suretiyle %0.5 oranında, ekspertiz ücreti bir kez olmak üzere 611 TL, taşınmaz rehin ücreti ise yine bir kez olmak üzere 185 TL olarak alınıyor.

Hayat Sigortası’nı Yapı Kredi’den yaptırmadığınız takdirde, bu uygun faiz oranından faydalanamıyorsunuz. Yine hayat sigortası alternatifi olarak BES veya Vadeli Mevduat opsiyonel ürünleri de tercih edebilirsiniz.

Yapı Kredi Konut Kredisi Nasıl Başvurulur?

Yapı Kredi Konut Kredisi başvurusu için ilk olarak en yakın Yapı Kredi şubesine gitmeniz gerekiyor. Hemen ardından ise şubede bulunan personele konut kredisi almak istediğinizi belirtiyorsunuz. Sizden birtakım belge ve bilgiler istenecektir. Bunların tamamını doğru ve eksiksiz bir şekilde teslim ediyorsunuz.

Ardından görevlendirilen ekspertiz satın almak istediğiniz eve değer biçiyor ve biçilen değerin %80’lik bölümü sizin isteğiniz dahilinde 120 aya kadar vadelendirilerek size teslim ediliyor.

Yapı Kredi Konut Kredisi Hesaplama

Yapı Kredi tarafından sunulan düşük faiz oranlı konut kredisini 100.000 TL olarak ele alalım. 60 ay vadelendirmeyle bu krediyi ödeyeceğinizi varsayarak hesaplamamızı yapalım.

Kredi Tutarı – 100.000 TL

Kredi Vadesi – 60 Ay

Faiz Oranı – %1.89

Faiz Tutarı – 68.042 TL

Diğer Masraflar – 1.296 TL

Toplam Ödeme – 169.338 TL

Aylık Taksit Tutarı – 2800,69 TL

Yani Yapı Kredi’den 60 ay vadeli 100.000 TL kredi alırsanız aylık 2.800,69 TL ödeme yaparak 5 yıl sonra borcunuzu 0’lamış oluyorsunuz.