Bazı vatandaşlarımız acil nakit ihtiyacı, beyaz eşya, birikmiş ödemelerini yapabilmek için kredi çekme yöntemine başvuruyorlar. Biriken borçlarını kapatan vatandaşlar bir süre para biriktirerek çekmiş oldukları kredilerin taksitlerini daha rahat ve sıkıntısız ödeme düşüncesi içerisindeler. Bunun içinde erteleme kampanyalı kredileri araştırıyorlar.

Bankalar ara sıra  “2 ay ertelemeli”, “3 ay ertelemeli” kredileri müşterilerine sunuyorlardı. Bu kredi türü devlet bankalarının pandemi sürecinde sunduğu 6 ay ödemesiz krediler ile popülerlik kazandı ve Ziraat, Halk, Vakıf Bank gibi devlet bankaları tarafından sunulan kredi paketlerinden yararlanamayan ya da başvurusunu kaçıran vatandaşlar tarafından özel bankalar tarafından bu tür kredi paketlerinin olup olmadığına dair aramalar başladı. Vakıf Bank sunduğu kampanya ile 3 ay ertelemeli kredi paketini kullanıma açtı.

Başvuru ve Kullanım

  • En az 1.000 TL, en fazla 200.000 TL tutarında kredi başvurusu yapabilirsiniz.
  • Kampanyanın azami vadesi ödemesiz dönem dahil 60 ay olup, en fazla 90 gün öteleme seçeneği sunulmaktadır.
  • Ödemesiz dönemlere ait faiz tutarı ilk taksite yansıtılır.
  • Yapı Kredi Bireysel İnternet / Mobil Şube üyesi olmanız gerekmektedir.
  • Bankamız tarafından tanımlanan ön onaylı limitiniz olması durumunda, limit tutarınıza kadar kredi kullanabilirsiniz. Ön onaylı limitler sonrası tekrar değerlendirme yapılabilir, bankamızca limitleriniz kredi kullanımından önce düşürülebilir ve ya tamamen iptal edilebilir.
  • Kredi başvurunuz bankamız politikaları çerçevesinde değerlendirilir ve uygun olması durumunda kullandırım yapılabilir. Banka değerlendirmesi sonrasında başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir ya da talep ettiğiniz tutarın altında bir tutarda onaylanabilir.
  • Kullandırım ve başvurunun Yapı Kredi Mobil ve Bireysel İnternet Şubesi’nden yapılması durumunda “Mobilden ve İnternetten Anında Şubesiz Kredi” menüsündeki tüm koşullar 3 Ay Ertelemeli Kredi için de geçerlidir.

Nasıl Öteleyebilirim?

  • Yapı Kredi Mobil veya İnternet Şube kanallarından başvuru veya kullandırım yapmak için, kampanya giriş ekranında “3 Ay Ertelemeli Kredi” kampanyası seçilmelidir.
  • Kampanya seçildikten sonra, ilk taksit tarihini; kredi açılış gününden azami 120 gün sonrası olacak şekilde takvimden seçmek gerekmektedir. İlk taksit tarihi seçimi değiştirilmediğinde, ilk taksit tarihi otomatik olarak 30 gün sonrası olarak gelmektedir.

Başvuru Linki ; https://www.yapikredi.com.tr/kredi/ihtiyac-kredisi/3-ay-ertelemeli-ihtiyac-kredisi