Bir çok kişinin başına gelebilecek olan yanlış hesaba para gönderme genel olarak herkesi korkutan bir durumdur. Özellikle farklı bir hesaba gönderdiğiniz meblağ oldukça yüksekse bu durum sizi büyük yüklerin de altına sokabilir. Bu durum da sizi genel olarak etkiler. Bu durum yüzünden paralarınızın hemen çekileceğini düşünebilirsiniz. Fakat böyle bir durumda bir an önce hızlı davranmak ve yatırım işlemini yaptığınız banka ile görüşme yapmalısınız.

 

Para yatırdığınız bankanın müşteri hizmetleri arayarak konu ile ilgili detaylı bilgileri verebilir ve genel olarak yanlış hesaba para yatırdığınızı belirtebilirsiniz. Para yatırdığınız hesap yanlış ise, yanlışlık yaptığınız hesabın bilgilerini müşteri hizmetleri yetkilisine vermelisiniz.

 

YANLIŞ YATAN PARAYA BLOKE KOYDURUN

 

Yanlış bir hesaba para yatırdınız ve bu durum yüzünden de büyük bir sıkıntıya girdiniz. Bu durumdan dolayı genel bir yol izlemeniz sizler için de önemli olacaktır. Bu yola göre ilk olarak müşteri hizmetlerini arayıp, mutlaka yanlışlıkla para yatırdığınız hesaba bloke koydurmalısınız.

 

Bloke koyulacak hesaptan daha sonrasında paranızın çekilmesi için talimat vermelisiniz. Bu durumu müşteri hizmetlerinden halledebileceğiniz gibi en yakın banka şubesine giderek de halledebilirsiniz. Bu sayede işlemlerinizi rahat bir şekilde gerçekleştirebilir ve rahat bir nefes alabilirsiniz.