Dün açıklanan verilere göre Türkiye’de vaka sayısı 1.500 sınırını aşarak kritik seviyeye ulaştı bunun üzerine bir çok devlet kurumu sıkı önlemler aldı öyle ki dün İçişleri Bakanlığı düğün, kına gibi etkinlikler hakkında yeni kısıtlamalar içeren bir genelge yayınladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da önemli açıklamalarda bulundu.


 

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Koca, Türkiye’nin son koronavirüs verilerini paylaştı. Yapılan paylaşımda test sayısının 100 bine yaklaşıldığı görüldü. İşte son 24 saatte merakla beklenen koronavirüs sonuçları

1500 Üzerinde Pozitif Hasta Var

Bakan Koca, açıklamasına devam ederken, 1500’den fazla hasta olduğunun altını, “Bugün toplamda 6.5 milyon test sayısını geçtik. Yeni tespit edilen 1.500’den fazla hastamız var” ifadesini kullanarak çizdi.

Bakan Koca Duyurdu

Sağlık Bakanı Koca, Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeyi kaydetti: “Bugün toplamda 6.5 milyon test sayısını geçtik. Yeni tespit edilen 1.500’den fazla hastamız var. Yeni hasta sayısını düşürmek mücadelemizin en önemli hedefi. Bu hedefe katkı için tedbirlere uyum şart. Sonunda yenilen virüs olacak”

25 Ağustos (Dün) Verileri

25 Ağustos koronavirüs verilerine göre son 24 saat içerisinde 98.231 kişiye test yapıldı. 1.502 kişiye yeni tanı konuldu. Salgın sebebiyle 24 kişi vefat ederken, iyileşen kişi sayısı 887 olarak açıklandı.

İçişleri Bakanlığı Yeni Bir Genelge Yayınladı

Bu genelge ile 15 yaş altına yasak geldi, gelinle damadın birinci ve ikinci derece yakını olmayan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 15 yaş altı çocukların düğünlere ve nikah merasimlerine katılması yasaklanacak. Bu illerde her nikah merasimine en az bir kamu görevlisinin (kolluk, zabıta vb.) görevlendirilmesinin sağlanarak denetim faaliyetlerine ağırlık verilecek. İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra düğün ve nikahlar da, bu Genelge ile düzenlenen hususlar dışında daha önce İçişleri Bakanlığının ilgi genelgeleri ile Sağlık Bakanlığı Covid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberinde yer alan tüm kural ve tedbirlere eksiksiz riayet edilecek.