Pazartesi günlerinin sevilen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu’da yine bomba gibi sahneler yer aldı. Herkesi şoka uğratan bir sırrın ortaya çıkması üzerine yaşananlar seyirciyi adeta ekranlara kilitledi. Sencer’in kardeşi olarak bildiği Arslantaş tarafından vurulması herkesi şoka uğrattı. TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi bu hafta yine istediği sonuçları elde etti.

Uyanış: Büyük Selçuklu 1. Bölüm Full İzle TRT 1! 28 Eylül Uyanış: Büyük  Selçuklu 1. Bölüm Tek Parça Youtube İzle! - Haberler Ankara

Sosyal medyada en çok konuşulan diziler arasında yer alan hem de reytinglerde üst sıraları kimselere bırakmayan TRT 1’in sevilen dizisi Uyanış Büyük Selçuklu 11. bölümü ile reytinglerde birinciliği elde etti. Aynı zamanda dizinin sosyal medya hesapları üzerinden uzun süre TT listesinde kalması dikkat çekti.

Final Sahnesi Olay Oldu

Yine zirvelerde yer alan TRT 1’in etkileyici dizisi Uyanış Büyük Selçuklu yeni bölümünün final sahnesinde izleyenleri şoka uğrattı. Bu büyük heyecanın sonraki bölümde de devam edeceği düşünülüyor. Dizide Sancar ve yiğitlerin kendilerine kurulmuş olan tuzağın arkasında Rüstem’in olduğunu görmesi peşine düşmelerine neden oldu. Ancak Sabbah herkesten önce davrandı ve Sencer’in planını bozması ile seyircileri şaşırttı.

Uyanış Büyük Selçuklu 9. Bölüm (23 Kasım 2020 Pazartesi) Şoke eden büyük  sır ortaya çıkıyor | Video videosunu izle | Son Dakika Haberleri

Arslantaş’ın ise yıllar önce kaybettiği kardeşinin Rüstem olduğunu öğrenmesi sabbah tarafından gerçekleştirildi. Sencer ve aslantaş’ın aynı anda Rüstem’in peşine düşmesi ve Rüstem’i yakaladığı sırada Sencer’i kurtarması seyirciyi oldukça duygulandırdı. Sonrasında ise Sancar ve Arslantaş arasında yaşanacaklar, aynı zamanda Arslantaş’ın nasıl bir taraf seçeceği, Melikşah’ın ise bu duruma karşı tepki ise merakla bekleniyor.

Terken Hatun’un Sabrı Taşıyor

Aynı zamanda yeni bölümde dikkat çeken sahnelerden birisi de Sancar ve yiğitlerin İmam Gazali’nin önünde yargılanmaları oldu. Nizamülmülk ise Sencer’i kurtarmak için bir ipucu peşindeyken Yiğitler için çember daralmaya başladı. Tüm Saray Erkan’ı mahkemede iken olayı tamamı ile aydınlatacak Dukas’ın oğlunun saraya gelmesi seyircileri oldukça heyecanlandırdı.

Sonunda gerçeklerin açığa çıkması ile birlikte Sancar ve yiğitler serbest bırakıldı ve gözler Terken Hatun ile Tacülmülk’e çevrildi. Terken Hatun bu karar sonrasında büyük bir darbe aldı ve asıl darbeyi ise Elçin Hatun’dan gördü. Elçin hatunun davranışları ve Melikşah’la yakınlaşması da bardagı taşıran son damla oldu.