Geçtiğimiz gün resmi gazete yayınlanan bir haberle, müjde niteliğinde bir karar verildi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada sağlık çalışanlarının Marmaray, Başkentray ve İZBAN’dan 31 Ağustos’a kadar ücretsiz olarak yararlanmasına ilişkin kararın, 31 Aralık’a uzatıldığı bildirildi.


Sağlık çalışanları için Bakanlık tarafından şık denecek bir karar alındı. Açıklama Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından yapıldı.

Sağlık Çalışanları İçin Ücretsiz Oldu!

22 Mart’tan itibaren sağlık çalışanlarına ücretsiz hale getirilen Marmaray, Başkentray ve İZBAN ile ilgili olarak Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlamasının ardından 1 milyon 278 bin sağlık çalışanının ücretsiz yararlandığı aktarıldı.

Yıl Sonuna Kadar Ücretsiz Oldu

Bakanlık açıklamasında, “Sağlık çalışanlarımızın eforunun, gayretinin, özverisinin hiçbir şeyle ölçülemeyecek kadar önemli olduğunu iyi biliyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bünyesinde bulunan, TCDD Taşımacılık AŞ tarafından işletilen Marmaray ve Başkentray ile TCDD’nin ortağı olduğu İZBAN’dan sağlık çalışanlarının 31 Ağustos 2020 tarihine kadar ücretsiz yararlanmasına ilişkin kararın süresi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla dün Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile birlikte 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzatıldı.” ifadeleri kullanıldı.

İstanbul, Ankara ve İzmir


 

Öte yandan Bakanlık açıklamasının devamında, “Küresel salgına karşı verdiğimiz milli mücadelenin en önünde her türlü tehlikeyi göze alarak görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarımız için ne yapsak azdır. Biz de işlerinden yorgun argın evlerine dönecek sağlık çalışanlarımızı İstanbul’da Marmaray, Ankara’da Başkentray ve İzmir’de İZBAN ile ücretsiz ulaştırmaya devam edeceğiz.” denildi.