Masterchef yarışmacılarından birisi olan Uğur Yılmaz Deniz hakkında son zamanlarda çıkan sosyal medya hesabı paylaşımları olay olmuştu. Bir dönem yaptığı sosyal medya paylaşımları nedeniyle gündeme bomba gibi düşen Uğur Yılmaz Deniz hakkında Acun Ilıcalı resmi sosyal medya hesabı üzerinden diskalifiye edildiğini açıkladı.

 

Diskalifiye haberleri sonrasında tüm gözler Uğur Yılmaz Deniz Masterchef’ten nasıl ayrılacak sorusuna çevrildi. Pazar günü yapılan eleme gecesinde de Barbaros, Sefa ve Uğur potadaydı. Ancak Somer Şef Sefa ve Barbaros’u yukarı alarak Uğur’u yanlarına çağırdı ve açıklamasında sosyal medya paylaşımları nedeniyle yarışmadan diskalifiye edildiğini açıkladı.

 

Gözyaşlarını Tutamadı

Bu durum üzerine herkesten özür dileyen Uğur Yılmaz Deniz’in elenirken sarfettiği sözler stüdyodaki herkesi gözyaşlarına boğdu. Yaklaşık olarak 18 ya da 20 yaşlarında yaptığı bu paylaşımlar nedeniyle Acun Ilıcalı yarışmacı hakkında terbiye sınırlarını aşan paylaşımlar olduğu gerekçesiyle diskalifiye kararı almıştı. 

MasterChef Uğur Twitter'da ne yazmış? MasterChef Uğur neden elendi? Uğur  Yılmaz Deniz neden diskalifiye oldu? - Magazin Haberleri

Bu karar üzerine diskalifiye anları ekranlara geldi. Masterchef 2020 yarışmasına veda eden Uğur’un gözyaşları ise herkesi üzdü.TV8 ekranlarının reyting rekorları kıran ve ilgiyle takip edilen yarışma programı Master Chef Türkiye 2020 de Uğur Yılmaz Deniz’in eski paylaşımları gündem oldu. Ancak programda yüksek performanslı çalışan yarışmacıya sevenleri destek veriyordu. Son olarak Acun Ilıcalı’nın bu paylaşımlar için affı olmadı.

Bağışlanmak İstiyor

Somer Şef diskalifiye açıklamasını yaparken sosyal medyada çıkan haberler nedeniyle yarışmaya devam etmesinin uygun olmadığını düşündüklerini belirtti. Bunun üzerine Uğur da o zamanlar küçük olduğunu ve ailevi problemler yaşadığı için çevresine saldırdığını söyledi.

 

Bu sebepten dolayı Masterchef’e veda ettiğine üzüldüğünü söyleyen yarışmacı seneler geçtikçe olgunlaştığını ve paylaşımlarından dolayı pişman olduğunu söyleyerek şeflerinden ve tüm insanlardan özür dilediğini sözlerine ekledi.

Acun Ilıcalı'dan MasterChef Uğur'la ilgili açıklama: Mağduriyet yaşarsa  yanında yer alırım

 

Acun Ilıcalı tarafından ilk olarak Uğur Yılmaz Deniz’in yarışmadan ayrıldığı duyurulmuştu. Uğur Yılmaz Deniz ise bu diskalifiye sonrasında özür dilediğini belirten bir açıklamayı sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı. Bağışlanmak istediğini söyleyen yarışmacı çocukluğuma ve gençliğime verin diyerek özrünü herkese iletmiş oldu. Uğur Yılmaz Deniz’in sevenleri ve birçok seyirci başlarda ona tepkiliyken dünkü kurduğu cümleler nedeniyle yarışmacıyı affetmiş gibi görünüyor.