2019 yılında yılın en hızlı büyüyen savunma firması olarak dikkatleri üzerinde toplayan Albayraklar Savunma A.Ş., hisselerini satışa çıkardı ve sektörden çekildiğini açıkladı. Albayraklar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Albayrak’ın imzasını taşıyan yazılı açıklamada bir takım önemli bilgilendirmeler verildi.

Bugüne kadar hiçbir kurum ya da kuruluştan 5 kuruş ekonomik desteği almadan Türk Savunma sanayisinin toplam yıllık ihracat rakamını tek bir firma olarak yakalayabilecek kadar satış değerine sahip birçok eşsiz savunma ürünleri icat ettiklerini ve bunları geliştirdiklerini açıklayan Albayrak, yapılamaz denilen her şeyi yaptıklarını, Amerikan üretimi teknolojilerin en esaslı rakipleri olmayı başardıklarını iletti.

Milyonlarca Dola

%100 yerli ve milli imkanlarla, tamamen TL sermayesiyle birlikte ortaya çıkarılan Wattozz isimli ürün serinin uluslararası platformlarda çok sayıda ütün başarı ödülü aldığını ve Watozz isminin marka değerinin Dünya’da milyonlarca Dolar’a ulaştığını aktardı.

Savunma sanayi firmalarını, üzerinde yer alan ürünlerin patent ve marka hakları ile birlikte satışa çıkartma kararı aldıklarını üzülerek beyan ettiğini söyleyerek cümlelerini noktaladı.