Yabancı sınırı düşürülmeli yükseltilmeli tartışmalarının arasında yabancı sınırının en yüksek olduğu zamanlarda oyuncularımızı Avrupa’ya göndermenin gururunu yaşadık. Bu gururun başta geçen isimlerinden biri hiç şüphesiz Yusuf ‘Tarih’ Yazıcı oldu. Çünkü her geçen gün Yusuf yaptıkları ile isminden söz ettirmeye devam ediyor. İlk gittiği dönemler de ufak rahatsızlıkları nedeni ile ayrıca da farklı kültüre adapte olamama sorununu yaşayan genç yıldızımız şimdi de her gün kendinin üzerine daha da koyarak seviye atlamaya devam ediyor.

Ada’dan Talip Var

Yusuf’un menajerliğini yapmakta olan Adem Cebeci açıklamalarda bulundu. Daha önce Yusuf’un İtalya’dan Lazio ve Milan kulüplerinin radarında olduğunu belirterek bu teklifleri değerlendirmediklerini ifade etti. Kulübü Lille’nin Yusuf için oldukça fazla yatırım yaptığını belirtti. Son zamanlarda yaptığı çıkış ile adından oldukça söz ettiren Yusuf Yazıcı’nın şimdide İngiltere’nin köklü kulüplerinden Arsenal’in radarında olduğu biliniyor. Son zamanlarda Türk asıllı 10 numara pozisyonunda görev yapan Mesut Özil’den verim alamayan Arsenal’in onun yerine Yusuf’u rekor ücret olan 40 milyon Euro karşılığında kadrosuna katmak istediği haberleri duyulmaktadır.

9932

Yusuf Yazıcı Kimdir?

29 Ocak 1997 tarihinde Trabzon’da doğup büyüyen Yazıcı, hayatını futbola adamıştır. Trabzonspor alt yapısında yetişen Yusuf ilk profesyonelliğini de Trabzonspor’da elde etti. Sol ayağını etkili şekilde kullanan Yazıcı, 1,83 boyunda ve 68 kiloya sahiptir. Trabzonspor’da adından söz ettirerek Fransa’nın Lille takımının radarına takılıp oraya transfer olan Yusuf milli takımımız içinde önemli bir futbolcudur.

Adem Cebeci: Yusuf Yazıcı'ya paha biçilemez

Yusuf’un İstatistikleri

Milli takımın alt kategorileri ile formayı kapan Yusuf Yazıcı 33 maçta 2 gole sahiptir. Kulüp kariyerinde ise çıktığı toplam 139 maçta 32 gol ve yaptığı 27 asist ile transferin göz bebeği konumundadır. Lille ile çıktığı Avrupa Liginde Milan karşısında attığı 3 gol ile o haftanın Avrupa Liginde oyuncu seçildi. Arkasında bıraktığı yıldızları bir de güzel oyunu ile geride bıraktı. Ardından lig maçında sergilediği 2 gol 1 asist performansı ile bizleri gururlandırarak büyük kulüplerinde dikkatini çekti. İlerleyen günler de daha da ismini duyacağımızın milli gururumuz Yusuf’un kariyer planlamasını tüm Avrupa basını takip etmektedir.