$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

Trump’tan flaş İran açıklaması

SON DAKİKA HABERİ: ABD Başkanı Donald Trump, İran’a yönelik yaptırımlara ilişkin açıklama yaptı. Trump, “İran’la iş yapan ABD’yle birlikte çalışamaz” dedi.

  • 07.08.2018
Trump’tan flaş İran açıklaması

ABD’nin İran’ yönelik yaptırımların ilk aşaması dün yürürlüğe girdi. ABD Başkanı Donald Trump bugün Twitter’dan bir açıklama yaparak tüm dünyaya meydan okudu.

ABD Başkanı, “İran’la iş yapan kimse ABD’yle birlikte çalışamaz. Ben dünya barışı istiyorum başka bir şey değil” dedi. Donald Trump, “Kasım ayında yaptırımlar bir başka seviyeye taşınacak.” ifadelerini kullandı.

AB’DEN İRAN AÇIKLAMASI

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, AB’nin İran ile ticaretin artırılmasını teşvik ettiğini söyledi. Mogherini, hem bölge hem dünya güvenliğinin çıkarına olduğuna inandıkları anlaşmanın, İran halkına kazandırdığı ekonomik faydaların sürmesi ve İran’ın anlaşmada kalması için ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını dile getirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. KASIM MUSA KABUYE dedi ki:

    Trump yahudlardan fark yoktur Iran millet zorlukta birakiyor nukliya silahlar ariyorsa israil’e gitsin belki dunya hukuk baskalarina muaftir.

YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.