Son günlerde sürekli olarak toplu taşıma araçlarında yaşanan çirkin taciz olaylarına bir yenisi daha eklendi. Üstelik bu kez yurdumuzda yaşayan yabancı uyruklu bir kadın tacize uğradı. İstanbul’un Topkapı ilçesinden gitmek istediği yere ulaşmak için toplu taşıma aracı kullanmak isteyen Özbek asıllı bir kadın yolcu güzergâhında bir minibüsü durdurarak bindi.

Sefer istikametinde otogara doğru ilerleyen minibüs Özbek vatandaşı Nodira’yı otobüs terminaline götürüyordu. Ancak kısa bir süre sonra toplu taşıma aracındaki diğer yolcular inecekleri yere varmış ve Özbek vatandaşı Nodira özel toplu taşıma aracında minibüs şoförü ile yalnız kalmıştır.

Minibüste Yalnız Kalan Özbek Asıllı Kadına Şoför Cinsel Tacizde Bulundu

Topkapı’dan Otogar istikametine doğru ilerleyen minibüs son durağına yaklaştığı anlarda neredeyse tamamen boşalmış. Toplu taşıma aracının içinde minibüs şoförü ile baş başa kalan Özbek asıllı bayan vatandaş Nodira M.  şoförün bazı hareketleri ile rahatsız olmuştu. Başlarda çok belirgin olmayan davranışlarının ilerledikçe daha çok rahatsız edici bir hal aldığını iddia eden Bayan Nodira M. 46 yaşında olgun bir bayan olmasına rağmen çok korktuğunu da ifade etti.

Özbek Kadına Taciz.. "Aklıma Özgecan Geldi"

Minibüse Kilitledi, Korku Dolu Anlar Yaşattı

Minibüsün şoförü İzzet A. 30 yaşında ahlaksız davranışlar sergilerken bazı görüntülerinin çekildiğinden habersizdi. Özbek asıllı kadın Nodira M.’nin iddialarına göre şoför ‘sana ev alırım’ diye başlangıçta tatlı dil ile ikna etmeye çalıştığını ancak kendisinden yüz bulamayınca ters ve sinirli davranışlar sergilemeye başladığını söyledi. İddiaya göre şoför kadını ikna edemeyince minibüsün kapılarını kapatmış ve Nodira M.’nin cep telefonu numarasını alana kadar açmayacağını söylemişti.

İstanbul'da Özbek kadına minibüste taciz: Sana ev açarım - F5Haber

Özbek asıllı kadının ancak telefon numarasını vererek minibüsten inebildiğini iddia etti. Karakola giderek yaşadıkları korku dolu anları polise anlatarak şikâyetçi olan Nodira M. hala korkusunu atamadığını dile getirdi.

Şikâyet üzerine minibüs şoförü İzzet A. hakkında 9 yıl 6 aya varana kadar hapis istemi ile dosya açılmıştır. Özbek kadın ‘minibüste yalnız kalınca Özge can cinayeti aklımdan geçti, çok fazla korktum.’ sözlerini de açıklamasına eklemeyi ihmal etmedi.