80 yıllık tarihiyle çocukların en sevdiği yapımlardan biri olan Tom ve Jerry çizgi film serisi 2021 yılında yepyeni bir filmle geri dönmeye hazırlanıyor. Tüm dünyada severek izlenen Tom ve Jerry karakterlerinin 80 yıldır birbirleriyle verdiği eğlenceli mücadelenin bir yenisi önümüzdeki yıl tekrardan sinemalarda olacak.

Tom ve Jerry’nin Maceraları

Tom ve Jerry’nin filmlerinde Jerry ve Tom sık sık abartılı ve birbirlerine acı verecek biçimde şakalaşıyorlardı. Jerry, Tom’un kafasını panjurlara sıkıca yaslayan, kuyruğunu hırpalayan ve yine kuyruğunu elektrik prizine takacak şekilde şakalar yapan afacan bir fareydi.

Ayrıca patlayıcılar, baltalar, sopalar, zehir, çivi ve kâğıt kullanarak Tom’u yenmeye çalıştı. Öte yandan Tom ise ev aletlerini ve Jerry’ye karşı atabileceği her şeyi kullanıyor. Bilinirliğine ve oldukça sevilen bir yapım olmasına rağmen, içerdiği yoğun şiddet Tom ve Jerry’nin eleştirilmesine neden oldu.

tom & jerry'nin live action uyarlamasından ilk fragman – playtuşu

Fakat şiddet gibi görünen içeriklere rağmen kan veya yaralanma sahnesi olmamıştır. Jerry, tek amacı yuvasında rahat yaşamak olan, farklı pozisyonlarda yuva yapabilen bir faredir. Öte yandan Tom’un Jerry’yi yakalaması ve eve herhangi bir zarar vermemek kaydıyla kimseye haber vermeden kırılan eşyaları tamir etmesi gerekiyor.

Uzun yıllardır ekranlarda birbirini yok etmek için mücadele eden ikili 2021 yılında çıkacak son filmde de bu tatlı maceralarına devam edecek. Bu filmin odak noktası ise Jerry’nin planını bozmak için Tom ile anlaşan genç bir kadının hikayesi olacak.

Bu Kez Hikâye Farklı

Kayla isimli bir genç kız bir otelde çalışmaya başlamıştır ve çalıştığı otelde büyük bir düğün organizasyonu gerçekleşecektir ancak bunu bozmaya çalışan yaramaz bir fare vardır. Jerry isimli bu fare organizasyonu dağıtmak ve mahvetmek için her şeyi yaparken Kayla ise bunu engellemek için Tom ile anlaşma yapar.

TOM ve JERRY – Sinema Filmi Resmi Fragman - YouTube

İkisi birlikte Jerry’yi ortadan kaldırmak ve düğünün planlandığı şekilde yapılabilmesini sağlamak için büyük bir uğraş verirler. Tom ve Jerry maceralarının daha önceki filmlerinde genellikle galip gelen taraf fare olurdu ancak bu kez filmde kimin galip geleceği büyük bir merak uyandırıyor.

Heyecanla beklenen filmin 2021 yılında vizyona girmesi beklenirken tüm dünyada yaşanan pandemi nedeniyle sarsılan sinema sektörü göz önüne alındığında filmin akıbetinin ne olacağı tam olarak bilinmiyor.