Türkiye’nin yerli hibrit (elektrikli) aracı TOGG’un üretimi için kurulacak fabrikaya iş başvuruları resmi olarak başladı. TOGG fabrikasında çalışmak üzere ilk etapta 2000 işçi alımına başlanacak ve ilerleyen süreçte bu sayı neredeyse 4 bin kişiye çıkacak!

TOGG hem tasarımı ile hem de elektrikli olması ile büyük heyecan yaratmıştı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile lansmanı gerçekleştirilen TOGG’un ilk sürüşünü de gene C.B Erdoğan’ın kendisi yapmıştı. Sıfır emisyon ile çalışacak bu aracın seri üretimi ve piyasaya çıkışı halkımızca heyecanla bekleniyor öyle ki halkımız bu araca avantajlı fiyatlar ile sahip olabileceğini var sayıyor, TOGG çıkışı ile muhalefetten de olumlu tepkiler toplamıştı. Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş twitter hesabından yaptığı açıklamada bu yerli üretim aracın üretiminde katkısı olan herkese teşekkürlerini iletmişti ayrıca İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’da TOGG’un çıkması ile bütün belediye araçlarının satılıp yerine TOGG alma sözü vermişti. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımı ile Türkiye’nin ilk yerli araba markası olan TOGG fabrikasının ilk temelleri atıldı. 2022 yılına kadar yapımı sürecek olan fabrikanın yapım aşaması için 2000 işçi alımı yapılacak.

TOGG İş Başvuruları Başladı!

TOGG yerli araba fabrikasında çalışmak isteyenler, başvuruların başladığını merak ediyor, ilk etapta başvurular Genel olarak açılmış durumda yani niş bir alanda başvuru kabul edilmiyor. Başvuru formuna kimlik bilgilerinizi, öğrenim durumunuzu (Lise,Üniversite vb.) varsa mesleğiniz gibi bilgileri giriyor ve başvuruyu tamamlıyorsunuz. TOGG şirketinin açık bulduğu pozisyonlara bu genel başvurudan çalışan alımı yapacağı düşünülüyor.

Nasıl Başvurabilirim?

İlk etapta 2000 kişiye istihdam sağlayacak TOGG fabrikası gelecek günlerde bu sayıyı 4000 bin civarına çıkaracak belki de şirketin büyümesi ve talep ile bu alımlara yenileri eklenecek, başvurular TOGG’un resmi internet sitesi üzerinden gerçekleştiriliyor. https://togg.com.tr/content/bize-katil linkine tıklayıp çerezleri kabul ettikten sonra aşağıya inerek gerekli bilgileri doldurup başvuruyu gönder butonuna tıklamanız yeterli.