Türkiye üzerinde çalışmalarına devam eden devlet bankalarından biri olarak ön plana çıkan Ziraat Bankası, çok köklü bir geçmişe sahip. Osmanlı Devleti zamanından itibaren hala faaliyetlerine devam etmekte olan Ziraat Bankası kredi kartı noktasında müşterilerine oldukça kolaylık tanımaktadır. Birbirinden farklı başvuru yöntemleriyle birlikte istediğiniz gibi Ziraat Bankası’ndan kredi kartı alabilirsiniz. Tabi onay sürecini geçtikten sonra. Özellikle Ziraat Bankası İnternet üzerinden tek tıkla kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirmenizi sağlıyor. Bu sayede herhangi bir şekilde şube derdi çekmeden başvurunuzu yapıyorsunuz. Eğer kredi kartı başvurunuz başvuru süreci kapsamında onay alırsa şubeye giderek kartınızı teslim alıyorsunuz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı

Ziraat Bankası müşterilerine Bankkart Combo adında kredi kartı vermektedir. Bu söz konusu kredi kartı şuan Türkiye üzerinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Birçok avantaj ve kampanyası bulunan Ziraat Bankası Bankkart Combo’yu alarak üzerinizde nakit olmadığı durumlarda direkt olarak kredi kartını kullanabilirsiniz. Bu konuda sizlere bir uyarı yapmak istiyorum. Eğer alışveriş anında nefsinize hakim olamıyorsanız bu kartı değil hiçbir kredi kartını almanızı önermiyoruz. Çünkü harcarken çok tatlı gelen bu kredi kartları, ödeme yaparken insanları bunalıma sokabilmektedirler.

Ziraat Bankası Bankkart Combo Avantajları

Bankkart üye işyerlerinin tamamında taksitli alışveriş yapma imkanınız bulunmaktadır. Bu sayede tek bir seferde yüksek ödemeler yapmak yerine bunu takside böldürebilirsiniz.

Bol bol puan kazanabilir yine bu puanları üye işyerlerinde harcayabilirsiniz. Bu noktada da herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Alışverişlerinizde rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra temassız ödeme özelliği bulunmaktadır. Bu sayede çok hızlı bir şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Birçok avantajı bulunan söz konusu Ziraat Bankası Bankkart Combo’nun birde Bankkart Combo Platinum diye farklı bir versiyonu bulunmaktadır.

Ziraat Bankası Bankkart Combo Platinum Avantajları

Ziraat Bankası Bankkart Combo Platinum ile hem banka kartı hem de kredi kartı aynı çatı altında bir araya geliyor. Kartın ön bölümünde kredi kartı için ayrılan numara yer alıyor, arka bölümünde ise banka kartı için ayrılan numara bulunuyor. POS ve ATM’de bu hususta yapmanız gereken ise kartın kredi kart özelliğini mi yoksa banka kartı özelliğini mi kullanmak istediğiniz seçmenizdir.

Yine Bankkart Combo ile aynı özelliklere sahiptir. Bundan farkı Asistans hizmetleri sunmaktadır. Bu asistans hizmetleri içerisinde de araç yardım hizmetleri, ferdi yarım hizmetleri, konut yardım hizmetleri, bilgi ve organizasyon servisleri yer almaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası’nın müşterilerine sunduğu 2 kredi kartından da bahsettik. Bu kredi kartlarına başvuru yapmak çok kolay. Sadece dakikalar içerisinde oturduğunuz yerden İnternet bankacılığını kullanarak başvurabildiğiniz gibi bunun yanı sıra şubeye giderek, müşteri hizmetlerini arayarak veya SMS atarak kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Hepsini ayrıntılı bir şekilde ele alacağız.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu – İnternet

Ziraat Bankası İnternet şubesine giriş yaptıktan hemen sonra sitenin üst menüsünde bulunan Bireysel bölümüne tıklıyoruz ve oradan kartlar seçeneğine gelerek seçiyoruz. Ardından burada Bankkart Combo, Bankkart Platinum kartları yer alacaktır. Başvuru Kanalları yazan bölümün hemen altındaki Web Sitesine basarak bilgilerinizi giriyor ve devam seçeneğine tıklıyorsunuz. Eğer durumunuz kredi kartı almak için uygunsa size onay verilecektir ve kredi kartına sahip olabileceksinizdir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu – Kısa Mesaj

Ben İnternet’le uğraşamam diyorsanız kısa mesaj yoluyla kredi kartı başvurusunda bulunduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz. Yalnızca atacağınız T.C. kimlik numaranız ve COMBO yazısıyla birlikte banka tarafından başvurunuz alınacaktır. Bu hususta ilk olarak SMS uygulamamıza giriyor ve alıcı bölümüne 4757 yazıyoruz. Ardından mesaj bölümüne geçip COMBO yazıp ardından bir boşluk bırakıp 11 haneli T.C. kimlik numaramızı yazıyor gönderiyoruz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu – Şube

Her bankada olduğu gibi Ziraat Bankası’nda da direkt olarak şubeden başvuru yapabilirsiniz. Şubeye gidip kredi kartı başvurusu yapacağınızı söylediğiniz takdirde size hem kredi kartı ile ilgili bilgi aktarımı yapılacak hem de hangi departmandan başvuruyu gerçekleştirebileceğiniz gösterilecektir. Eğer İnternet üzerinden karıştırıyor ve kullanamıyorsanız şube sizin için en faydalısı olacaktır.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu – ATM

Ziraat Bankası kredi kartı başvurusunu ATM üzerinden de yapabilirsiniz. Fakat bunun için Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekiyor. Çünkü ATM’de kartsız işlemlerde kredi kartı başvurusu bulunuyor illa isminize ait kartı takmak durumundasınız. Eğer banka hesabınız v.s. varsa ATM’ye kartınızı taktıktan hemen sonra karşınıza çıkacak olan Başvuru menüsüne gelip kredi kartı başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.