$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

TEB Kadın patronların potansiyeline inanıyor ve destekliyor

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadın işgücünün kıymeti her geçen gün daha fazla fark ediliyor. Kadınların iş dünyasındaki varlığını güçlendirmek amacıyla kamu ve özel sektör tarafından sunulan destekler sürekli artmasına rağmen, ülkemizde özellikle kadın patronlara finansmanın yanı sıra ihtiyaç duydukları alanlarda bilgi ve danışmanlık desteğinin bütünsel olarak sağlanmasında hala bazı eksiklikler söz konusu. Biz de Türk Ekonomi Bankası (TEB) olarak, kadınların iş hayatında bilgiye erişim, yeni pazarlara erişim, kritik konularda koçluk/mentorluk ve finansa erişim olmak üzere 4 temel alanda desteğe ihtiyaçları olduğunu tespit ettik.

  • 08.03.2019
TEB Kadın patronların potansiyeline inanıyor ve destekliyor

10 yılı aşkın süredir KOBİ Bankacılığı’nda benimsediğimiz ‘Danışman Banka’ anlayışımızı 2015’te kadın patronların ihtiyaç duydukları desteği sağlamak üzere TEB Kadın Bankacılığı’na taşıdık. Kadın patronların iş hayatının çeşitli alanlarında karşılaştıkları engelleri aşmaları için yol gösteriyor, yeni pazarlara ulaşmaları için gerekli bilgiye erişimlerini kolaylaştırıyoruz. Nakit yönetiminden pazarlamaya, satıştan, liderliğe kadar eğitimler veriyoruz.

Avrupa Birliği, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu tarafından kadın işletmelerini desteklemek ve kadın girişimciliğini teşvik için hayata geçirilen “Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği” programına TEB olarak 50 milyon Euro fon aldık. Bu fonu kadınlara maddi teminatsız 36 ay vade ve 125 bin TL’ye kadar kredi desteği olarak sunduk. Program kapsamında, 6000’den fazla kadın patrona 250 milyon TL teminatsız kredi sağladık. Kredi Garanti Fonu aracılığıyla KGF kefaletli kredi ve altın birikimlerini bozmadan TEB ile anlaşmalı kuyumcular vasıtasıyla ziynet/külçe altınlarını saf altına çevirerek altın depo hesaplarına aktarılması ve teminat alınması karşılığında taksitli ticari nakit (TL) kredi kullanabilme imkanı sunuyoruz. TEB Kadın Bankacılığı’nı kurduğumuz günden bu yana müşteri tabanımızı yüzde 41 artırdık ve kredi büyüklüğümüz 1 milyar TL‘yi aştı. TEB Kadın Akademisi etkinliklerimiz devam ediyor. Şimdiye kadar 31 farklı etkinlikle yaklaşık 3.500’den fazla iş kadınına ulaştık. İçeriğini tamamen iş kadınlarımızın ihtiyaçlarına göre kurguladığımız TEB Kadın Akademisi’nde kadınların işlerini geliştirmeye yönelik bilgi ihtiyacını karşılıyor, ilham veren kadınlarla buluşuyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.