$ DOLAR → Alış: 5,69 / Satış: 5,71
€ EURO → Alış: 6,40 / Satış: 6,43

TCDD farklı kadrolara personel alımı yarın başlıyor! İŞKUR’dan KPSS ile başvuru

TCDD (Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları) tarafından farklı kadrolarda istihdam edilmek üzere toplamda 157 kişilik personel / işçi alımları yapıyor. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak olup, KPSS puanı baz alınacaktır. Peki hangi kadrolara alım yapılıyor? Başvuru şartları neler? Detaylar haberimizde…

  • 14.11.2018
TCDD farklı kadrolara personel alımı yarın başlıyor! İŞKUR’dan KPSS ile başvuru

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanan ilana göre TCDD, bünyesindeki iş gücü eksikliğini tamamlamak üzere farklı kadrolara 157 kişilik personel alımı yapacağını duyurdu. Alımlar TCDD Taşımacılık A,Ş, Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak olup, adaylara sözlü sınav yapılacaktır. Adayların sözlü sınavdan başarılı olmaları halinde kadro işlemleri yapılacak ve denemesi süresi 4 ay olacaktır. Peki başvuru şartları nelerdir? Hangi kadrolara alım yapılacak?

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

TCDD, Tren Makinisti Pozisyonuna, Elektrikçi pozisyonuna, Elektronik İşçisi Pozisyonuna ve Vinç Operatörü pozisyonuna toplamda 157 kişilik personel alımı yapacak. Alım yapılacak kadroların detayları şu şekildedir:

– Tren Makinisti pozisyonuna, Marmaray İşletme Müdürlüğüne,

– Araç Bakım Dairesi Başkanlığına,

– Elektrikçi Pozisyonunda Araç Bakım Dairesi Başkanlığına,

– Elektronik İşçisi pozisyonunda Marmaray İşletme Müdürlüğüne,

– Araç Bakım Dairesi Başkanlığına,

– Vinç Operatörü pozisyonu için Marmaray İşletme Müdürlüğüne.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELER?

– Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak,

– Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek. Askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi bulunmamak,

– 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından puan almış olmak,

– Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak ve bu yönde tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinden alınacak sağlık kurulu raporu alabilecek olmak şartları aranacak.

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI NELER?

Tren Makinisti pozisyonu için Tren makinisti sertifikası olmak,

Elektrikçi Pozisyonu için belirtilen bölüm mezunu olmak,

Vinç Operatörü için, C sınıfı, (C sınıfı ehliyetini yenileyenler için M,B1,B,C1 ve F sınıfı) ehliyete sahip olmak şartları aranacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayımlanmış olan ilana ilana başvurular, 15 Kasım 2018 tarihinden itibaren İŞKUR tarafından yapılacak. Başvuru yapan adayların daha sonrasında İŞKUR tarafından iletilecek olan nihai listede yer alan adaylar sözlü sınava katılacak. Sınavlar 10 Aralık 2018 tarihi ile 14 Aralık 2018 tarihleri arasında yapılacak olup gerekli belgeleri ve ilanın tüm detaylarını aşağıdaki bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

Başvuru Detayları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.