Meclis’ de Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele için Pandemi Timi oluşturuluyor. Bu grup pandemi ile mücadele de TBMM’de uygulanacak çalışmaların denetlenmesinde sorumlu olacak. Meclis ’de faaliyet gösteren tüm lokantalar önlem kapsamında kapatılacak.

Pandemi süresince oluşacak riskleri en aza indirerek Koronavirüse fırsat vermemek adına tedbirler alınması için TBMM Başkanlığınca Mesclis de faaliyet gösterecek bir Koronavirüs Kriz Yönetim Komisyonu oluşturuldu. Komisyonun kurulmasıyla başlayacak önlemler uygulanmaya konulacak.

Riskli Alanlar Kapatılacak

Alınan kararlara göre Üyeler ve 100. Yıl Bahçe Lokantası haricinde Meclis içinde faaliyet gösteren bütün lokantalar kapatılacak ve kumanyalar personellere Destek Hizmetleri Başkanlığınca görev yerlerinde dağıtılacak. Dağıtılan kumanyaları personeller görevlerinin kapsadığı alan dışında başka bir yerde yiyemeyecek. Ayrıca 100. Yıl Bahçe Lokantası dışında bulunan bütün çay ocakları geçici bir süreliğine kapatılacak.

Virüsle Mücadele İçin Tim Oluşturulacak

Oluşturulacak ekibin ismi “Pandemi Timi” olacak, Destek Hizmetleri Başkanlığı, Basın Yayın ve Hakla İlişkiler Başkanlığı ve TBMM koruma Daire Başkanlığınca bu tim oluşturulacak. Bu ekibe bazı yetkiler verilecek ve Pandemi Timi, Meclis yerleşkesinde oluşacak ihlaller hakkında tutanak tutabilecek. Bu önlemlerin TBMM içinde riskleri azaltacağı düşünülüyor.