Korona Virüs pandemisi sürecinde Bahar  ve Yaz aylarının en güzel günlerini vatandaşlarımız sağlıkları için evlerine kapanarak geçirdi. Normalleşme adımlarının hızlandığı bu günlerde devlet bankası Ziraat Bankasından tatil kredisi desteği vatandaşlara sunuldu.

 

Ülkemiz Mart’ın ortası itibari ile Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın ilk korona virüs hastasını açıklaması ile yeni tip korona virüs ile tanışmış oldu. Salgının toplumun tamamını etkilememesi için öncelikle toplu taşıma gibi yerlerde önlem alınırken AVM, Konser alanları, Kafeler gibi yığılma olabilecek ve sosyal mesafesinin korunamayacağı alanların kapatılması ardından, halen vaka sayılarının artması sebebi ile Bilim Kurulunun önerisi ile İçişleri Bakanlığı belli başlı günlerde sokağa çıkma kısıtlaması uyguladı. Mayıs ayının sonuna gelirken Türkiye virüsü kontrol altına aldığını açıkladı ve 1 Haziran’dan itibaren kontrollü bir normalleşme sürecine başlayacağını duyurmuştu. Uzun süredir evine kapalı olan Türk halkı gelenek ve yaşama biçimi nedeni ile bu duruma alışkın değil. 3 tarafı denizlerle çevrili ülkemizde tatil yapma alışkanlığımız pekişmiş durumda, Ziraat Bankası tatil harcamaları için bir kredi desteği sundu.

 

10 Bin Liraya Kadar Nakit Para Desteği

 

Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada, “Tatil yapmak isteyen ve Bankamız aracılığı ile maaş alan emekli ve çalışan müşterilerimiz ile Bankamız BES müşterilerinin tatil ve seyahat giderlerinin finansman ihtiyacının uygun şartlarda sağlanmasına yönelik kredi ürünü sunmaktayız.  Bankamızla anlaşma yapan seyahat acentelerine tatil paketi satın almak için başvuran müşterilerimize konaklama bedeli azami 8.000 TL olmak üzere toplam 10.000 TL’ye kadar 6 ay ödemesiz 36 ay vade ile uygun şartlarda finansman imkanı sunulacaktır. Kredi tutarının %80’i konaklama bedeli olarak acenteye iletilecek olup, kalan %20’lik kısmı tatil harcamalarında kullanılmak üzere müşterimizin hesabına aktarılacaktır.” denildi.

 

Tatil yapmak isteyenler için tatil kredi imkanlarını açıklayan Ziraat Bankası, “Kredinin 1. taksiti acente ve 2. taksiti banka tarafından ödenecek; müşterilerimizin taksit ödemesi 9 ay sonra başlayacaktır. Bu kapsamda müşterilerimizin kullanacağı kredinin faizi aylık %0,67 oranına denk gelmektedir. Müşterilerimizin başvuruları acenteler tarafından Bankamıza iletilecektir, kredi değerlendirme sonucu müşterilerimize SMS olarak iletilecektir. Kredisi olumlu sonuçlanan müşterilerimizin başvuru tarihi itibariyle 72 saat içinde Ziraat Mobil ve İnternet Şubesi aracılığı ile krediyi kullanması gerekmektedir.” ifadeleri yer aldı.

 

Anlaşmalı Firmalar

 

  • JOLLY TUR
  • ETSTUR
  • SETUR
  • TATİLBUDUR
  • GEZİNOMİ
  • TATİL SEPETİ