Elon Musk ve Uzay şirketi SpaceX, önümüzdeki yıl ay yüzeyinde iki adet uzaktan kumandalı araba ile bir yarış düzenleyecek.

SpaceX’in Yarışı İçin Görüşüldü!

Ferrari, BMW ve MClaren için yapmış olduğu tasarımları ile ünlü olan Frank Stephenson’ı SpaceX görüşmeler sonucu bu iş için görevlendirdi.

Yeni girişimciler için bir odak kaynağı bir hayal gücü aşılayıcı olarak bu projeyi muhteşem bulan Stephenson, uzayın dokunulmamış yapısında gerçekleştirilecek bu olayın gelecek girişimciler için çok büyük önem taşıdığına değindi.

SpaceX’in sahibi olan ve endüstriyel tasarımcı ve teknoloji girişimcisi olan Elon Musk her zaman yaptığı yeni girişimlerle dünya gündeminde yerini alırken bu kez de ayda yarış düzenlemesi ile gündeme geldi.

Spor arabası Tesla Roadster’ı da uzaya göndermiş olan Elon Musk, gelecek yıl ay yüzeyinde yeni bir girişimde bulunacak.

Elon Musk ve Uzay Şirketi SpaceX

SpaceX’in görüşmelerini yaptığı Frank Stephenson, büyük araba markalarına tasarım sunarak adını duyuran ve tasarımları ile ünlü olan bir tasarımcı. SpaceX bu tasarımcı ile görüşmeleri sonucunda ayda yarış girişimlerindeki bu görevi de ona vererek, Frank Stephenson’ı görevlendirdi.

Frank Stephenson bu girişim üzerine, gelecek nesillerin girişimcilerine hayal kurmaları için gerekli olan olguyu bu proje ile sunabileceklerini dile getirdi ve projenin günümüzün yanı sıra gelecek için ne kadar büyük önem taşıdığına değindi.

Son dakika: SpaceX ayda araba yarışı düzenlemeye hazırlanıyor

Dünyanın En Zengin İkinci İnsanı!

Son değişen listeye göre en zenginler sıralamasında dünya çapında ikinci sıraya yerleşen Elon Musk, girişimlerinde yenilik yaparak kendini tazelemeye devam ediyor.

Başarısının bu denli göz önünde tutulması ve dünya çapında en farklı girişimleri yaparak girişim konusunda da başı çeken isimlerden biri.

Yeni girişimini gelecek yıl düzenlemeyi planlayan Elon Musk yine adından söz ettirmeyi başardı.

Gününe ve geleceğine ait girişimcilere ilham kaynağı olmaya devam eden bu endüstriyel tasarım ve teknoloji girişimcisi adam sınırsızlığı kovalamaya devam ediyor.

Elon Musk Bu Girişiminde Başarılı Olabilecek Mi?

Gelecek yıl ayda düzenlenmesi planlanan araba yarışı gerçekleşebilecek mi?  Şimdi akıllarda bir çok soru canlanıyor ve cevabının evet olduğunu Elon Musk büyük bir eminlikle biliyordur.