$ DOLAR → Alış: 6,98 / Satış: 7,01
€ EURO → Alış: 8,27 / Satış: 8,30

Ziraat Bankası konut kredisi faizlerini yüzde 1’in altına çekti

Son dakika haberi…Ziraat Bankası, konut kredilerinde faizi yüzde 0.98’in altına çekti.

  • 15.12.2018
Ziraat Bankası konut kredisi faizlerini yüzde 1’in altına çekti

Ziraat Bankası, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ‘Yeni Ekonomi Modeli’ planından sonra konu kredisi üzerine atılımlarda bulundu. Son olarak bugün yapılan açıklamalada, faiz oranları düşüyor, vade seçenekleri artıyor.

Ziraat Bankası konut açıklaması

Uygulama kapsamına halihazırda bankamızla aktif olarak kredili çalışmakta olan konut üreticileri alınmış olup bu firmalardan konut satın alacak müşterilerimize aylık yüzde 0,98 faiz oranı ve 120 aya varan vade seçenekleriyle 500 bin liraya kadar konut kredisi kullanma imkanı sunulacaktır. Yapılan çalışma ile bankamızca konut kredisi faiz oranı aylık yüzde 1,78 olarak belirlenmiştir. Bankamızla çalışmakta olan konut üreticisi firmaların da elini taşın altına koyarak faiz maliyetinin bir kısmını üstlenmeleri neticesinde müşterilerimize faiz oranı aylık yüzde 0,98 olarak yansıtılacaktır. Bu kapsamda, bankamızla çalışmakta olan firmaların elinde bulunan bitmiş birinci el ve henüz tamamlanmamış inşaatı devam etmekte olan konut satışlarının finansmanına destek verilecek ve böylelikle firmalarımızın elinde bulunan konut stokunun eritilmesine yönelik de önemli katkı sağlanmış olacaktır.

Kullandırılan konut kredilerinin bir kısmı söz konusu firmaların bankamıza olan kredilerinin geri ödenmesinde kullanılacaktır. Bu durum, bir taraftan firmaların üzerindeki mali yükün hafifletilmesi, diğer taraftan da bankamızca kullandırılmış olan kredilerin seyyaliyetinin sağlanması açısından önemli kazanım oluşturacaktır. Bu uygulama ile başta alt ve orta gelir grubunda yer alan müşterilerimiz olmak üzere tüm müşterilerimizin konut sahibi olmak için ihtiyaç duyduğu finansmana çok daha kolay ulaşması sağlanacak ve konut sektörüne önemli bir canlılık getirilmiş olacaktır.

Konut kredi hesaplama

0 98 Faiz Oranı İle 120 Ay Vadeli 200 Bin Lira Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Türü: Konut Kredisi
Kredi Toplam Tutarı: 200.000 TL
Kredi Faiz Oranı: % 0,98
Taksit: 120 Ay (10 Yıl)
Taksit Tutarı (Aylık Ödeme): 2,841,74 TL
Geri Ödenecek Toplam Tutar: 341,008,80 TL

0 98 Faiz Oranı İle 120 Ay Vadeli 100 Bin Lira Konut Kredisi Hesaplama

Kredi Türü: Konut Kredisi
Kredi Toplam Tutarı: 100.000 TL
Kredi Faiz Oranı: % 0,98
Taksit: 120 Ay (10 Yıl)
Taksit Tutarı (Aylık Ödeme): 1,420,87 TL
Geri Ödenecek Toplam Tutar: 170,504,40 TL

‘FİRMALARIN BORCUNUN GERİ ÖDEMESİNDE KULLANILACAK’

Açıklamada “Yapılan çalışma ile bankamızca konut kredisi faiz oranı aylık yüzde 1.78 olarak belirlenmiştir. Bankamızla çalışmakta olan konut üreticisi firmaları da elini taşın altına koyarak, faiz maliyetinin bir kısmını üstlenmeleri neticesinde müşterilerimize faiz oranı aylık yüzde 0.98 olarak yansıtılacaktır.” denildi.

Kullandırılan konut kredilerinin bir kısmının söz konusu firmaların Ziraat Bankası’na olan kredilerinin geri ödenmesinde kullanılacağı belirtildi. Kampanya ile bir taraftan firmaların üzerindeki mali yükün hafifletilmesi, diğer taraftan da bankaca kullandırılmış olan kredilerin seyyaliyetinin sağlanması açısından önemli kazanım oluşturulması hedefleniyor. ”

TARIMSAL KREDİLERİ YENİDEN VADELENDİRİYOR

Ziraat Bankası dün de tarımsal kredileri yeniden vadelendireceğini, vadelendirme dönemi için yıllık yüzde 11 oranında faiz uygulayacağını açıklamıştı.

BAKAN ALBAYRAK’TAN MESAJ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ziraat Bankası’nın faiz indirim açıklamasını Twitter hesabından “Ziraat Bankası’nın, kredi verdiği inşaat şirketleri ile anlaşarak başlattığı, yüzde 0,98 oranlı konut kredisi kampanyasının sektöre ve insanımıza hayırlı olmasını diliyorum” notuyla paylaştı.

Ziraat Bankası Genel Müdürü ve Bankalar Birliği Başkanı Hüseyin Aydın, Bloomberg HT’ye yaptığı açıklamada “Piyasa koşullarının altında bir faiz uygulaması yok. Toplamda 1.78 faiz uygulanacak. Yüzde 0.98’ini müşteri, 0.80’ini firma üstlenecek. Limiti 500 bin TL ile sınırlayarak düşük gelirli kesimleri de hedefledik. ” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.