Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılması tartışmaları hakkında açıklama yaptı Selçuk “Biz 31 Ağustos’ta açılacak mı derken, bunun olmasını temenni ediyoruz, okulların açılacağı hafta ne olacağı bugünden bilinmez” sözlerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığınca yayınlanan genelge ile okulların 31 Ağustos’ da açılacağı açıklanmıştı, bunun üzerine özellikle veliler çocukları için endişelenmeye başlamıştı. Konu küçük çocuklar olunca sosyal mesafe ve maske kurallarına uyulması bir hayli zor oluyor bazı sağlık bilimcilerde bu süreçle ilgili okullarda verilecek derslerin bir kısmının online olarak devam etmesi konusunda önerilerde bulunmuştu.

Bakan Selçuk Açıklama Yaptı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okulların açılması tartışmaları hakkında açıklamalarda bulundu Selçuk “Velilerim şundan emin olsun, öğretmenlerimizin ve çocuklarımızın güvenliği bizim için her şeyden önce. Biz 31 Ağustos’ta açılacak mı derken, bunun olmasını temenni ediyoruz. Mevzuat gereği takvimi bugünden açıklamak zorundaydık. 31 Ağustos’ta okullar açılsın derlerse de biz buna hazırız. Karma modele de hazırız. Biz uzaktan eğitime hazırız buna şüpheniz olmasın. Çocuklarımızın sağlını korumak için almamız gereken önlemler ne diye sorarak ilerliyoruz. Bizim ölçümüz çocukların sağlığını koruyarak çocukları okullara almak. Biz öğrencileri bir metrekareye sığdırmaya çalışmıyoruz. Seyreltme eğitim derler ise biz de ona göre biz çalışma yaparız.”