İstanbul’da son dakika haber manşeti ile gündem yaratan bir konu organ mafyasını ele alıyor. Söz konusu olayla ilgili olarak İstanbul’da bir organ mafyasının çökertildiği ifade edildi. İstanbul’da yaşanan bu olay kapsamında organ ticareti yapan çok sayıda kişi yakalandı. İstanbul asayiş büro ekipleri tarafından düzenlenen şok operasyon sonucunda organ mafyası olan 18 kişi polis eşliğinde gözaltına alındı. İstanbul’da yaşanan bu olay akıllara durgunluk verecek nitelikteydi.

Son dakika haberi: Nakil başvurusundan organ ticareti çıktı! - Haberler

Utanmadan Organ Ticareti Yaptılar!

İstanbul’da yakınlarının rahatsızlığı sebebiyle organ nakli için etik kurul başvurusunda bulunan kişiler şok  bir olayla karşılaştılar. Organ nakli yapan ve akraba ya da yakın arkadaş olduklarını ifade eden yabancı uyruklu göçmen 18 kişinin farklı ifadelerde bulunması üzerine harekete geçirilerek açık bir şekilde soruşturma açıldı. Yapılan yoğun bir çalışma sırasında yabancı uyruklu kişilerin para karşılığında organ ticari yaptıkları bilgisi ele geçirildi. Toplamda 18 kişi polis tarafından gözaltına alındı. 18 şüpheliden beşinin tutuklanmasına karar verilerek cezaevine gönderildiler.

İstanbul’da Organ Kaçakçılığı

Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele eden ve aynı zamanda hudut kapıları Şube Müdürlüğü görevlisi ekipleri değişik zamanlarda organ nakli için etik kurul başvurusu yapan ve akraba aynı zamanda çok yakın arkadaş olduklarını ifade eden yabancı uyruklu 18 kişinin farklı söylentilerle değişik beyanlarda bulunması üzerine geniş çaplı bir araştırma başlattı.

İstanbul'da organ mafyası suçüstü oldu

İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşanan organ kaçakçılığı olayı yok artık dedirtti. Anadolu Ajansı tarafından bildirilen haberde söz konusu organ kaçakçılığı soruşturma kapsamında yabancı uyruklu olan kişilerin aralarında kesinlikle akrabalık ilişkilerinin yer almadığı ve bu işi para karşılığı yaptıkları belirlendi.

Son dakika: İstanbul'da organ mafyasına operasyon

Utanç Verici Bir Olay!

Afrika ülkeleri arasında yer alan başta Nijerya olmak üzere Uganda Gürcistan Rusya Ukrayna Kırgızistan ve Türkmenistan uyruklu 18 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Utanç verici bir olay olarak değerlendirilen ve şüphelilerin adreslerinde yapılan eş zamanlı operasyonda çok sayıda sahte kaşe ve usulsüz evrak yapımında kullanılan çok  sayıda enteresan malzemelere el koyuldu. Emniyetteki sorguları tamamlanan 18 kişiden beşi tutuklanarak cezaevine gönderildi.