Son dakika… Beyoğlu’nda sabah saatlerinde yıkılma tehlikesi sebebiyle boşaltılan bina bir anda yerle bir oldu. Bina tahliye edilmişti. Ancak tehlike geçmedi. 3 binanın daha yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu belirtiliyor. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, yıkımın ardından yaptığı açıklamada, ‘Malı zarar görmüş bütün vatandaşlarımızın mesuliyeti bizde. Burada hep birlikte toplantı yapacağız, gerekli yardımı ulaştıracağız. Bizim için önemli olan sokakta kalmış vatandaşımızı kontrol altına almak. Teknik raporlara göre adımlarımızı atacağız’ dedi. Bina sahibi Emin Ertürk, “3 aydır yan tarafımızda temel çalışması yapılıyor. Temel çalışması başladığından beri binamızda çatlaklar oluştu. Biz defalarca müteahhitlere söyledik, ‘Bir şey olmaz’ dediler” dedi.

Beyoğlu Sütlüce Fuadiye Sokak’taki 4 katlı bir apartmanın altında toprak kayması meydana geldi. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri, bina yakınındaki caddeyi trafiğe kapatırken, çevrede güvenlik önlemi aldı. Binadan parçalar kopmaya devam etti.

Habertürk muhabiri Uzay Kesmen’in haberine göre, 7 dairenin olduğu binada yaşayanlar tahliye edilirken, çevredeki diğer binalar da tedbir amacıyla boşaltıldı. Binanın hemen yanında bir inşaat temeli olduğu ve kaymanın bu temel kazısından kaynaklandığı iddia ediliyor. Temeli sağlam olmadığı gözlenen binanın altındaki toprak kayması hızla devam etti. Ekiplerin kontrol altına aldığı bölgede bina bir süre sonra yerle bir oldu.

İşte Binanın Çökme Anı