Korona virüs vaka sayısının artışının olağan dışı olması sebebi ile Gaziantep’de Belediye Başkanı Fatma Şahin açıklamalarda bulundu.

İstanbul ve Ankara gibi Türkiye’nin nüfus olarak en büyük şehirlerinden sonra vaka artışı en hızlı olan şehir Gaziantep, bir çok uyarı ve açıklamaya rağmen şehirde halen maske ve sosyal mesafe kurallarına uymayan vatandaş sayısı bir hayli fazla. Hal böyle olurken vaka sayısındaki yükselişte elzem oluyor. Bu olağandışı artış Sağlık Bakanlığınca tespit edilmiş ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından önemle incelenmişti Koca Gaziantep ile ilgili önemli uyarılarda bulunmuştu. Öyle ki şehir genelindeki düğünlerde valilik kararıyla düğünlerde kolluk kuvvetlerinin görevlendirileceği açıklanmıştı ve Gaziantep Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamada, il genelindeki düğünlerde 67 ekipten oluşan toplam 229 personelin görevlendirileceğini belirtmişti.

Belediye Başkanı Fatma Şahin açıklamalarda bulundu

Gaziantep Belediyesi Başkanı Fatma Şahin şehirde olağan dışı yükselen vaka artışları ile ilgili açıklama yaparak “Vaka sayıları artmaya devam ederse okulları açamayız” dedi. Şahin, programda “Gaziantep Valiliği muhtarlarımızı topladı. Korona virüs nedeniyle uzun bir süredir bir araya gelememiştik. Muhtarlarımız ile istişare ettik, soruları cevapladık” ifadelerini kullandı.

Maske Takmayanlara Sıkı Denetim Uygulanıyor

Kentte son 1 haftada sosyal mesafeye uymayan ya da maske kullanmayan 10 bin 965 kişiye toplam 11 milyon 179 bin 647 lira para cezası uygulandı. Buna rağmen cadde ve sokaklarda sosyal mesafeye uymadan dolaşanların sayısı oldukça yüksek durumda.