$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,08 / Satış: 9,11

Sigara İçenlere Kötü Haber! Bir Yasak Daha Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile sigara içenlere bir yasak daha getiriliyor.

  • 20.09.2019
Sigara İçenlere Kötü Haber! Bir Yasak Daha Geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin MKYK toplantısında şahsi araçlarda da sigaranın yasaklanması, içenlere ceza verilmesini sağlayacak düzenleme yapılması konusunda talimat verdi. Şu anki uygulamaya göre özel araçların sürücü koltuğunda oturanlar için sigara yasağı var ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Özel araçlarda da sigara tümüyle yasaklanmalı” dedi.

Cumhuriyet’ten Emine Kaplan’ın haberine göre AK Parti, MKYK’nin önceki gün yapılan toplantısında Suriye’deki gelişmelerle ilgili bilgi veren Erdoğan, 29 büyükşehir belediye başkanıyla yaptığı toplantıya ilişkin “Kamu yararı gözetilen her işi destekleyeceğiz” diye konuştu. Erdoğan, Adalet Bakanlığı’nın yargı reformuyla ilgili çalışmalarının bir an önce bitirilmesi gerektiğini kaydetti.

Yeni oluşumları isim vermeden eleştiren Erdoğan, “Biz odağımıza kaybetmeyelim, kardeşliğimize sahip çıkalım” dedi.

Toplantıda sigara yasakları da gündeme geldi. Başından geçen bir olayı anlatan Erdoğan, “Fahrettin Altun’la bir programa giderken trafikte bir araba gördüm. İçinde çocuklar vardı ve babaları şoför koltuğunda sigara içiyordu. Böyle şey olmaz. Niye bunlara ceza verilmiyor? Özel araçlarda da sigara tümüyle yasaklanmalı” diye konuştu.

Şu anki düzenlemeye göre; sigara yasağı, özel araçların sürücü koltuğunda oturanlar için söz konusu


.

ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. engin dedi ki:

    çok yerinde bir karar bence.araba içinde sigara içmekte neymiş canım.1 kişi içer 4 kişi içmeden zehirlenir.astımlısı var nefes darlığı olanlar var,alerjen olanlar var.ama cep telefonu gibi olacaksa .hiç olmasın.kapalı alanlarda çok yerde sigara içiliyor.köy kahveleri şehir kahvelerinde genellikle içilmiyor.vali kaymakam emniyet müdürleri odalarından çıkıp dışarıda sigara içerlerse herkes uyar.birde sigara içenler için yine açık havada içme alanları oluşturulmalı.ve buralarda sigara izmaritinin atılacağı kutular olmalı.yoksa yine her yer izmarit olur.yine bir sıfır mağlup oluruz.

  2. toygar ayer dedi ki:

    en güzeli yasaklanmalı bence tabiki

YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.