Televizyon ekranlarında reyting mücadelesi devam ediyor. Bu mücadelede zorlanan dizilerden birisi de Sefirin Kızı. Hikâyesi baştan beri problemli olan ve şimdilerde yine tekleyen dizinin başarısı daha çok başarılı oyuncularının performansına dayanıyor. Engin Tepeli bu dizi ile ismini duyuranlardan birisi. Dizide onun partneri rolünde oynayan Cemre Öktem de çok beğeniliyor.

Hiç konuşmadı, gözleriyle izleyiciyi perişan etti! Sefirin Kızı’nda Engin Akyürek’ten dağıtan sahne!

Dizinin en canlı ve dinamik karakterlerinden birisine hayat veren Hivda Zizan Alp ise dizinin can damarlarından birisi. Usta oyuncular Esra Kızıldoğan, Gonca Dilasun ve Özlem Çakar Yalçınkaya da unutulmamalı tabi. Küçük oyuncu Beran Gençalp ve Sancar’ın kardeşi rolündeki Doğukan Polat da izleyicilerin beğendiği isimler arasında. Ama bütün bu oyuncular dışında başroldekilerin başarısı da göz ardı edilemez.

Sefirin Kızı Başroller

Sefirin Kızı’nın iki başrol oyuncusu Neslihan Atagül ve Engin Akyürek ise her izlendiğinde yürekleri dağlamayı başaran bir ikili. Oyuncular o kadar başarılı ki senaryo bu aralar iyice sıkışmış durumda olsa bile Sefirin Kızı izleniyor. Ara sıra reyting sorunu yaşansa da yeniden toparlanmayı başarıyor. Akyürek ve Atagül o kadar başarılı ki her sözleri ve davranışları ile rol yapmıyor karakterleri adeta yaşıyor.

Hiç konuşmadı, gözleriyle izleyiciyi perişan etti! Sefirin Kızı'nda Engin Akyürek'ten dağıtan sahne! 1

Bu ikiliye eşlik eden Uraz Kaygılaroğlu seyircinin ilk baştan beri çok sevdiği bir oyuncu. Kaygılaroğlu bu dizideki rolüyle geniş bir hayran kitlesi de kazandı. Ancak son zamanlarda rolündeki değişiklikler ve giderek kötü bir adama dönüşmesi seyirciyi kızdırdı. Nare ve Sancar’ın bir türlü kavuşamaması seyircileri sıksa da dizinin son bölümünde Engin Akyürek öyle bir oynadı ki hayranlarının gönlünü yeniden kazandı.

Bakışları ve Mimikleri Yetti

Sancar ve nare kına gecelerinde yine ayrılmak zorunda kaldı. Seyirciler Nare’ye kızsa da hak verenler de oldu. Bu haberi alan Engin Akyürek öyle bir baktı ve konuşmasına bile gerek kalmadan öyle bir oynadı ki bütün izleyenlerin beğenisini kazandır. Hatta bütün izleyenleri derinden etkiledi. Oyunculuk en çok mimiklerin nasıl kullanıldığına bağlı olarak kendisini gösteriyor. Akyürek ise son bölümde Nare’ye bakışı ve mimikleri ile çarpıcı bir izlenim bıraktı.