Sakarya Taşkısığı bölgesinde meydana gelen olayda havai fişek taşıyan kamyon patladı. Askeri kamyonda askerler vardı Sakarya Valisi yaptığı açıklamada da 3 jandarma erinin şehit olduğunu, 6 kişinin de yaralandığını açıkladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olay yerine varmak üzere hareke geçti.

Alınan bilgilere göre kamyon içinde havai fişek taşıyordu, pasif haldeki havai fişekler birden aktif oldu ve patlama gerçekleşti. Patlama sonucu maalesef 3 jandarmamız şehit oldu, ayrıca çok sayıda olan yaralıların 4’ünün durumunun ağır olduğu belirtiliyor, bölgeye patlama ardından çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi müdahale için sevk edildi. Kamyonun taşıdığı yükün geçen hafta patlayan havai fişek fabrikasından arda kalan imha edilmeye götürülen fişekler olduğu belirtildi. Geçen hafta patlamanın gerçekleştiği fabrikanın olduğu bölgeden toplanan fişek ve mühimmatlar imha edilmek üzere Adapazarı Taşkısığı’ na sevk ediliyordu. Taş ocağına ulaştırılan havai fişekler boşaltılmak üzereyken birden patladı ve 4 askerimiz şehit olurken 6 askerimizin de yaralandığı Sakarya Valisi tarafından açıklandı.

İçişleri Bakanlığı Açıklama Yaptı

Bakan Süleyman Soylu patlamanın olduğu bölgeye inceleme de bulunmak üzere hemen yola çıktı öte yandan içişleri olay ile ilgili bir açıklamada bulundu;

“Sakarya-Hendek ilçesi Taşkısığı Mahallesinde faaliyet gösteren taş ocağında Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı gereği Havai Fişek Fabrikasına ait patlayıcıların kontrollü şekilde patlatılması maksadıyla taşıyan kamyondan indirildiği esnada patlama meydana gelmiştir. Meydana gelen patlamada 2’si patlayıcı madde imha timinden olmak üzere 3 jandarma personelimiz şehit olmuş, 6 personelimiz yaralanmıştır.”