Marmara Bölgesinin tamamı gök gürültülü yoğun yağışın etkisi altına giriyor, ilk önce İstanbul’un çevre illerinde görülecek yağış yarın itibari ile sağanak yağış ile İstanbul’u etkisi altına alacak.

Geçtiğimiz ay yurt genelinde yoğun yağışlar etkisini göstermişti, yağış sonrası bir çok iş yerini ve sokağı su basmıştı. Sağanak yağışlar sonrası yerini kavurucu sıcaklara bırakan hava Meteoroloji Genel Müdürlüğünce açıklanan hava durumu tahminleri ile geri gelecekmiş gibi gözüküyor. Marmara Bölgesi’nin bir kısmı bugün özellikle öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkisi altına girecek. İlk etapta İstanbul’ da görünmeyecek yağış sonrasında gök gürültüsü ile birlikte İstanbul’u etkisi altına alacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son tahminlere göre Trakya Bölgesi’nde etkili olan sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın yarın da İstanbul ve çevresinde etkili olması görülüyor.

Hava Sıcakları Yüksek Seyredecek

Yağmurun İstanbul’u etkisi altına alacak olmasına rağmen Meteoroloji tarafından yapılan tahmince kavurucu sıcaklar devam edecek ve bir süre hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde olacak. İşte Meteoroloji Genel Müdürlüğünce illere göre hava durumu tahminleri;

İSTANBUL °C, 32°C  Parçalı bulutlu

İZMİR °C, 30°C  Az bulutlu

ANKARA °C, 35°C Zamanla parçalı bulutlu

Antalya °C, 30°C Az bulutlu ve açık

Adana °C, 34°c  Az bulutlu ve açık

Samsun °C, 30 Parçalı ve az bulutlu