Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bugün twitter hesabından attığı twit ile yoğun bakımdaki korona virüs hastaları ile konuştuğunu ve tedavilerinin olumlu sonuçlar verdiğini belirtti.

Mart ayının ortasında ilk korona virüs vakasını duyurması ile bütün Türkiye Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı tanımıştı. Virüs ilk önce Wuhan kentinde yayılmış ve tam olarak ciddiye alınmamıştı. Çin Hükümeti bu virüsün çok zararsız ve basit bir grip virüsünden farklı olmadığını hatta ölüm oranının çok az olduğunu sadece yaşlıları etkilediğini söyleyen açıklamalar da bulunmuştu. Hastalık kısa sürede tüm dünya ya yayılarak aslında bulaşıcılığının normal bir virüse göre çok daha fazla olduğunu ispat etmişti, sonrasında ölüm oranları ve yoğun bakıma ihtiyaç duyan hastaların özellikle Avrupa’nın önemli ekonomi ve sağlık altyapısı olan ülkelerinden İtalya’da çok fazla olması ile tüm Dünya aslında Çin’in bu konuda yalan söylediğine şahit olmuştu. Tüm süreç boyunca aslında ülkemiz özellikle Ölüm/Vaka oranı konusunda büyük başarı elde etti. Bu süreçte her gün ekranlarda bize vaka oranını açıklayan Bakan Koca twitter hesabından bir açıklamada bulundu.

YOĞUN BAKIMDAKİ 3 HASTAMIZLA KONUŞTUM

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca attığı twitte “YOĞUN BAKIMDAKİ 3 HASTAMIZLA KONUŞTUM. Tedavileri iyi sonuç veriyor. Tedbirlere uymanız konusunda ısrarcılar. Birbirimizi koruyarak başarılı bir gün geçirelim. İyi çalışmalar.” İfadelerine yer verdi. Geçtiğimiz gün Türkiye’de 42.411 test yapıldı ve vaka sayısı 933 oldu, vefat sayısı ise 21 olarak açıklandı. 16 Temmuz günü iyileşen hasta sayımız 1.087 oldu.