Bakan Koca resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımda bugün en az 1000 kişinin korona virüse yakalanmasının beklenildiğini belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün resmi twitter hesabından bir açıklama yaptı attığı twit de “Son verilere göre, bugün en az 1.000 kişinin COVID-19’a yakalanması bekleniyor. Önceki günlerden tedbirli olmayı öğrenelim.” Sözlerine yer verdi. Bakan hemen artından bir paylaşım daha yaparak ‘Maske ve mesafe kuralıyla yeni vaka sayısını düşürün.’ dedi.

1 Haziran itibari ile Türkiye’nin durumu

Sağlık Bakanlığı Mart ayının ortalarında Türkiye’de ilk korona virüs vakasının görüldüğünü açıklamıştı. O tarihten itibaren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca evimizin bir bireyi oldu, her akşam vaka sayılarını ve güncel gidişatı öğrenmek için tüm Türkiye televizyonun karşına geçiyordu. Bugün Sağlık Bakanı Koca artan vaka sayılarına yönelik düşürmenin bizim elimizde olduğunu hatırlattığı bir twit paylaştı Koca ‘Maske ve mesafe kuralıyla yeni vaka sayısını düşürün.’ dedi. 1 Haziran itibari ile düşen vaka sayısı ve düşün ölüm oranı ile korona virüsü kontrol altına alan Türkiye normalleşme adımını atmıştı. Normalleşme ile birlikte elbette beklendiği üzere vaka sayılarında artışlar gözlemlendi. Dün itibari ile günlük vaka sayısı 1.003 bin oldu bu artışla birlikte Bakan Koca uyarılarda bulunarak twitter hesabından yaptığı paylaşımda bugün en az 1000 kişinin korana virüse yakalanabileceğini belirtti.