$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

Sadece 45 Dakika… Tam 93.000 TL!

Sultangazi’de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Kendisini eski çalıştığı bankada müşteri temsilcisi olarak tanıtan bir takım kişiler tarafından dolandırılan Cüneyt Özcan, sadece 45 dakika içerisinde tam 93.000 TL parasından oldu.

  • 31.01.2020
Sadece 45 Dakika… Tam 93.000 TL!

Sultangazi’de çalışmakta olduğu iş yerinin maaş ödemesinin gerçekleştirildiği bankayı değiştirme kararı almasıyla birlikte; Cüneyt Özcan isimli bir vatandaş, kendisini aynı bankanın müşteri temsilcisi olarak arayan kişilerce tam 93.000 TL dolandırıldı. Olayın ardından kısa bir süre geçtikten sonra kendi adına 93.000 TL kredi çekildiğinin farkına varan Cüneyt Özcan, savcılığa giderek konuyu anlatıp şikayetçi oldu.

Arayan kişi Cüneyt Özcan’a banka hesabında kalan paranın 423 TL olduğunu belirterek, parayı yeni hesabına aktardıklarını ifade etti. Bu sayede Özcan’ın güvenini kazanmayı başaran dolandırıcı kişiler, bankada onaylı olan 80.000 TL kredisinin de olduğunu ifade ederek krediye onay vermesi için ikna etmek istedi.

Israrla kredi istemediğini ifade etmesine rağmen ısrarcı olan şahıs; telefonu bu kez başka birine verdi. 2 kişi tarafından yapılan telefon konuşması tam 45 dakika boyunca devam etti. Bu 45 dakikalık süre içerisinde kişisel bilgilere ulaşmayı başaran şahıslar, kendilerine tam 93.000 TL tutarında kredi çektiler. Bir süre sonra durumun farkına varan Özcan ,hemen savcılığa gitti ve durumu aktardı. Savcılık, konuyla ilgili soruşturma başlattı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.