Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde birçok kişinin telaşa kapılacağı ve korkacağı bir olay  meydana geldi.  Toplu halde bulunan uğur böcekleri 6 mahalleye giriş yaptı.  Bu esnada birçok kişinin penceresi açık kaldığı için uğur böcekleri toplu halde evlere girdi ve bazı arı kovanlarını da ziyan etti.

RİZE'DE KORKUTAN OLAY! Uğur böceği istilası! VİDEO HABER

Vatandaşlar bunun ardından arı kovanlarını çok zarar gördüğünü ve zarara uğradıklarını dile getirdi.  Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı olan Behice Köyü, Topluca Köyü, Dikkaya Köyü, Yukarı Çamlıca Mahallesi, Kavak Mahallesi ve sırt Mahallesi’ne toplu halde uğur böcekleri istila etti.  Durumu gören vatandaşlar korku dolu dakikalar yaşadılar ve ne olup bittiğini uzun bir süre çözemediler.

Uğur Böcekleri Büyük Zarara Uğrattı

Toplu halde dolaşan uğur böcekleri birçok kişinin penceresinden girerek evlere akın ettiler. Bu durumda vatandaşlar şaşkınlık içerisinde olup biteni izlediler.  Vatandaşlar arı kovanlarının zarar gördüğünü dile getirerek evlerine birçok uğur böceği girdiğini söyleyerek bu konu hakkında araştırma ve soruşturma çalışmalarına başlamasını dile getiriyorlar.

Mahalle sakinlerinden biri olan Abdullah Özcan bu olayın ardından hemen açıklamalarda bulundu. Abdullah Özcan;  Uğur böceklerinin toplu halde gezdiklerini ve her yerin böcek olduğunu söyleyerek evin içerisine girdiklerinde perdelerin üstüne kadar uğur böceği olduğunu gördüklerini dile getirdi.

Şu an için herhangi bir zararın olup olmadığına dair bilgi sahibi olmadığını söyleyerek  birçok kişinin arı kovanlarının zarara uğradığını söylemeden geçemedi.

Uğur Böceklerini Yerden Süpürdüler

Mahalle sakinlerinden biri olan Firdevs Özcan olayın ardından uğur böceklerinin geldiğini görünce uğur böceklerini süpürdüğünü ve hemen ardından yeni uğur böceklerinin yeniden akın ettiğini söyledi.

Özcan daha önce böyle bir problem ile hiçbir zaman karşılaşmadığını dile getirerek ilk defa böyle bir şeye şahit olduğunu dile getirdi. Aynı zamanda mahallede bulunan vatandaşlar ise arı kovanlarında hasar oluştuğunu ve toplu halde uçan uğur böceklerinin arı kovanlarına zarar verdiğini söyledi.

Aynı zamanda mahallede yaşayan vatandaşlar bu konu ile ilgili araştırma ve soruşturma çalışmalarının yapılması gerektiğini dile getirdi. Mahallede yaşayan ve bu olaya şahit olan vatandaşlar uzun bir süre kendilerine gelemediler ve bu olay karşısında donup kaldılar.