Boş zamanlarını farklı şekillerde değerlendiren tüm bireyler internet platformları üzerinden sunulan heyecan ve macera dolu oyunları severek tercih ediyor. Milyonlarca oyun sever tarafından tercih edilen PUBG oyunu geçtiğimiz dönemlerde alınan ani bir karar sonucunda yasaklanmıştı.

PUBG Mobile Hızlandırma Pc Nasıl Yapılır? | HaberMi

Ancak PUBG tutkunlarını sevindirecek bir gelişme nihayet yaşandı. Söz konusu haberde PUBG oyunu için konulan yasak en sonunda iptal edildi. Yaşanan gelişme ile birlikte PUBG oyununun yasağı kaldırıldı. Tüm kişiler tarafından heyecan içerisinde oynanan PUBG oyununda ki yasağın kaldırıldığını duyan oyun severler büyük bir mutluluk yaşadı.

PUBG Oyunu Yeniden Geliyor

Tüm dünya ülkelerinde milyonlarca oyuncu sayısına sahip olan PUBG oyunu yeniden geliyor. Tüm dünya ülkelerinde erişime kapatılan  PUBG oyunu nihayet geri geliyor. Dünyanın en çok sevilerek oynatılan mobil savaş oyunu olan PUBG geçtiğimiz aylarda ani bir karar alınması sonrasında Hindistan’da kullanıma kapatılarak yasaklanmıştı.

Ancak oyunun yapımcı şirketi tamı tamına 150 milyar dolarlık dev bir yatırım yaparak PUBG Mobile India isimli yeni oyunun Hindistan’daki oyun tutkunları için yeniden özel olarak versiyonunu hazırladı.

PUBG Oyununa Dev Yatırım Yasakları Deldi

Geçtiğimiz yaz ayı dönemlerinde Hindistan hükümeti tarafından alınan bir kararla şiddet ve korku içerikli bir oyun olması sebebiyle ülke genelinde yasaklanan ve erişime kapatılan dünyanın en büyük mobil oyunu niteliğini taşıyan PUBG tüm bu olumsuzluklara karşılık, Hindistan da tekrardan  dev bir yatırım yaptı. TechCrunch’ın tarafından paylaşılan son dakika habere göre,

Ülke genelinde yasaklanan Pub g geri dönüyor

PUBG Mobile çok kısa bir süre önce kaldırıldığı Hindistan piyasasına nihayet geri dönüyor. PUBG mobil savaş oyununa yapılan dev yatırım yasakların sona ermesini sağladı. Espor tarafında da yaptığı yatırımlarını genişletmek isteyen PUBG Mobil’in bağlı olduğu firma; yapılacak olan turnuvalara, büyük ödüllü oyunlara  aynı zamanda oyunla alakalı yapılacak olan etkinlikleri hedef alıyor.

Bütün bu gelişmelerin yanında PUBG Corporation’un bağlı bulunduğu temel şirketi Güney Kore merkezi olan Krafton Hindistan’da Tencent ile bağlarını bu aşamada sonlandırdığını ifade etti.