Korona virüs salgını nedeni ile ekonomik durumları kötü etkilenen ve ödemelerinde zorluk yaşayan vatandaşlar için PTT yeni bir kredi türünü devreye soktu. Pandemi sebebi ile yaşam kalitesi düşen, nakit paraya sıkışan vatandaşın imdadına PTT yetişmek istiyor. Üstelik oluşacak yoğunluğu ve riski azaltmak için başvurular SMS üzerinden yapılıyor.


 

Çin’de ortaya çıkan ve sonra tüm dünyayı etkisine alan korona virüs, sadece sağlık değil ekonomik olarak da dünya ya büyük zararlar vermeye devam ediyor. Özellikle gelişmekte olan ülke ekonomilerini çok fazla etkilese de korona virüsün ekonomik olumsuzlukları gelişmiş ekonomilere de büyük darbeler vurdu. Bir çok gelişmiş olan ülkenin ekonomilerinin 2020 yılı sonunda küçüleceği tahmin ediliyor.

PTT Pandemi süresinde alım gücü zayıflayan ve yaşam kalitesi oldukça düşen vatandaşları unutmadı. Desteğini her zaman vereceğini açıklayan PTT bir SMS ile kredi imkanı sunacak. PTT Kredisi almak isteyen vatandaşlar, başvurularının onaylanmasının ardından direkt olarak kredilerini çekebilecekler.

PTT’den Kredi Desteği

PTT iş yerlerinde ve çalışanlara oldukça önemli bir destek ile karşımıza çıkıyor. Nakit durumlarının oldukça sıkışık olduğu şu Pandemi günlerinde oldukça önemli destek PTT’ ten geldi. İhtiyaç kredisine ilişkin kredi desteği Aktif Bank aracılığıyla gerçekleşecek.  Kefilsiz, şartsız olacak bu kredi imkanı için başvurular başladı. PTT kredisi olarak geçen bu kredi imkanı, kefilsiz şartsız olduğu için binlerce kişiyi ilgilendiriyor.

PTT kredi imkanı sunarken, PTT, tüm müşterilerine bu imkanı sağlıyor. SMS üzerinden 80 bin liraya varan kredi imkanlarını sunan PTT Aktif Bank aracılığı ile bu krediyi Türkiye’nin her yerindeki vatandaşlara sunacak. İhtiyaç kredisinden yararlanmak için SMS atmak veya telefondan arayarak başvurabilme imkanları bulunuyor. Hiçbir şart istemeyen PTT Pandemi sürecinde oldukça önemli bir krediyi vatandaşa sundu.

Başvurular SMS İle Yapılıyor

Kredi imkanını PTT müşterisi iseniz kolaylıkla elde edebilirsiniz. PTT şubelerinden maaşlarını çeken tüm müşterilerin yararlanma imkanı olan vatandaşların, ihtiyaçları doğrultusunda yapılmış bir fırsat olarak karşımıza çıkıyor. Nakitolarak oldukça sıkışan insanların tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere birden fazla kredi çekmesine gerek duymadan, bir kredi ile PTT, tüm vatandaşın imdadına yetişiyor.

İhtiyaç duyulan yere göre, ev- araba- ihtiyaç kredisi gibi kredileri bulunan bankalar dışında, oldukça düşük faizli kredi imkanı sunan PTT, tüm müşterilerine ödeme imkanını kolaylaştırmak üzere imkanlar sağlıyor. Bu önemli gelişme tüm dar gelirli aileler için önemli hale geldi. PTT’den emeklilere koşulsuz krediden yararlanmak için; SMS ile başvuru yapmak isteyen vatandaşların EMEKLİ yazıp TC kimlik numaralarını 3050’ye göndermeleri gerekmektedir.