Korona virüs pandemisi sürecinde mart ayından günümüze kadar 10 milyonu aşkın kişiye sosyal yardım ödemesi yaptı. Şimdi de PTTBank aracılığı ile 60 aya kadar vade seçeneği ile bireysel kredi verecek.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile PTT arasında bir anlaşma sağlandı bu iş birliği çerçevesinde sosyal yardım ödemelerinin büyük kısmı polis ve posta dağıtıcıları aracılığı ile direk olarak vatandaşın evine giderek yapıldı. Yapılan yardımın boyutu 10 milyonu aştı.

Emekliye Kredi Müjdesi

PTTBank maaş müşterisi olan emeklilere taban 1250 tavan 80 bin lira arasında değişen paketler ile isteğe göre 60 aya kadar vade yapılabilen uygun faizleri bireysel kredi imkanı sunacak. Başvuru PTT şubelerine kimlik belgesi ile gidilerek kredi başvuru formunun doldurulması ile gerçekleşecek, başvurunun olumlu olması durumunda emekliye kredi ödemesi aynı gün içerisinde yapılacak.

SMS İle de Başvuru Kabul Edilecek

Nakit ihtiyacı bulunan emekli müşterilerin PTT yazıp boşluk bıraktıktan sonra TC kimlik numarası bilgilerini ekleyerek 3050’ye SMS olarak göndermesi gerekiyor. Başvuru onay sürecinin tamamlanmasının ardından kredi tutarları, şirket nezdindeki PTTBank hesaplarına aktarılarak kullanıma sunuluyor. “PTT SMS Kredi” hizmeti kapsamında kredi başvuru talepleri yakın zamanda PTT ATM, PTT Mobil ve PTT İnternet Bankacılığı üzerinden de alınmaya başlayacak.