ATV ekranlarında her Perşembe akşamı yayınlanan Bir Zamanlar Çukurova dizisi Türkiye’de olduğu kadar Latin Amerika’da da popüler. Latin Amerika’nın Emmy’si olarak bilinen Produ Awards bu yıl Bir Zamanlar Çukurova dizisini iki ödüle layık gördü. ‘’En İyi Yabancı Dizi’’ kategorisinde birinci olan yapımda başrollerden olan Vahide Perçin de ‘’En İyi Yabancı Kadın Oyuncu’’ ödülünü kazandı.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen ve Latin Amerika’nın en prestijli ödüllerinden olan Produ Awards ödül töreni bu yıl MIP Cancun ortaklığıyla yapıldı. Binlerce yapım arasında Bir Zamanlar Çukurova 3 dalda finale kaldı. 50 saat süren jüri oylaması ve ödül töreni dünyanın her yerinden takip edildi. Latin Amerika ve İspanya’da yayınlanan ödül töreninde ‘’En İyi Yabancı Dizi’’ kategorisinde finale kalan Bir Zamanlar Çukurova dizisi ödül aldı.

En iyi yabancı dizi ve en iyi yabancı kadın oyuncu ödülü

Dizide Hünkâr karakterine hayat veren Vahide Perçin ise ‘’En İyi Yabancı Kadın Oyuncu’’ olarak çdülüne layık görüldü. ‘’En İyi Yabancı Dizi’’ ödülünü kabul etmek özere törene canlı olarak bağlanan dizinin yapımcıları Timur Savcı ve Burak Sağyaşar, Inter Medya’nın kurucusu ve Ceo’su Can Okan ve Inter Medya Başkan Yardımcısı ve İçerik Alım ve  Satış Başkanı Beatriz Cea Okan teşekkürlerini sundu. Bu ödülü kazanmaktan onur ve mutluluk duyduğunu ve 3 yıldır bu iş için emek ve özveriyle çalıştıklarını belirten Timur Savcı, tüm ekibe ve dizinin yazarı Ayfer Tunç’a teşekkür etti.

Dizinin diğer yapımcısı Burak Sağyaşar ise, dizinin yayınlandığı ATV kanalına teşekkür etti. Son olarak aynı törende ‘’En İyi Yabancı Kadın Oyuncu’’ ödülünü kazanan Vahide Perçin’e diziye kattıklarından dolayı teşekkür ederek olağanüstü performansından dolayı da kendisini tebrik etti.

‘’En İyi Yabancı Kadın Oyuncu’’ Vahide Perçin

Canlandırdığı Hünkâr karakteriyle büyük beğeni toplayan Vahide Perçin, Produ Awards ödül töreninde ‘’En İyi Yabancı Kadın Oyuncu’’ olan ilk Türk kadın oyuncu oldu. Büyük ödüle layık görülen Vahide Perçin, bütün dünyanın büyük bir disiplin içinde olduğu şu günlerde böyle büyük bir ödüle layık görülmesinin çok güzel bir haber olduğunu belirterek teşekkürlerini sundu.