Ankara’ nın merkezi Kızılay meydanın da maske ve trafik denetimi yapan polisler kırmızı ışıkta karşıdan karşıya geçen vatandaşı uyarıp ceza yazmak isteyince olan oldu ve bir polis memuru hastaneye kaldırıldı.

Ankara’da maske denetimi yapan Trafik Polisi başkentin merkezinde kırmızı ışıkta karşıdan karşıya geçen vatandaşı kanunlar dahilinde ceza yazmak isteyince vatandaş ortalığı ayağa kaldırdı. Kimliğini göstermemekte direten vatandaş ile polis arasında gerilim dolu anlar yaşanan vatandaş arbede sırasında sıyrılarak bir polis memuruna tekme attı. Aldığı tekme darbesiyle yere yığılan polis acı içinde kıvrandı, ilk müdahale arkadaşlarınca yapılan polis memuruna ambulans gelmesiyle müdahale edildi.

Vatandaş Kimliğini Göstermemekte Israr Etti

Başkentin göbeğinde kırmızı ışıktan karşıdan karşıya geçen vatandaşa görevli polis memurları ceza yazmak isteyince tüm caba ve ısrara rağmen kimliğini göstermemekte direten vatandaş halktan da büyük tepki aldı. Uyarılara rağmen direnen vatandaş bir polis memuruna saldırmasıyla kelepçelenerek göz altına alında, göz altı olayı izleyen halk tarafından alkışla takdir edildi.