Oyun dünyasının ve oyun severlerin ilgi odağı haline gelen oyun konsolu PlayStation, son sürümü olan PlayStation 5 ile yeniden oyun piyasasına giriş yapmıştı.

Tüm dünyada ve ülkemizde merakla beklenen bu yeni oyun konsolu, 19 Kasım’da Türkiye’de satışa sunulmuştu ancak çok kısa süre içerisinde büyük bir ilgi gördü ve bu ilginin sonucu olarak tüm stoklar tükendi. Bunun üzerine PlayStation 5’i henüz alamayan oyun severler, konsolun yeniden satışa çıkacağı tarihi merakla beklemeye başladı.

Tarih Belli Oldu

Oldukça şık tasarımı ve yeni nesil konsol özellikleriyle oyun oynamayı seven herkes tarafından büyük bir merak ve ilgiyle beklenen PlayStation 5, satışa çıkar çıkmaz büyük talep gördü ve çok kısa sürede verilen siparişler sonucu hiç stok kalmadı.

Bu yaşanandan sonra konsolun ülkemizde yeni satışa sunulacağı tarih büyük bir merak konusu haline geldi. Bu sorunun yanıtını bekleyenlere bazı e-ticaret sitelerinden haberler gelmeye başladı. Buna göre ikinci parti PlayStation 5’lerin yeniden satışa sunulacağı tarih 11 Aralık olarak belirlendi.

ps5

Ancak bu tarihte tüm Türkiye’de genel bir satış mı olacağı yoksa belirli e-ticaret sitelerinde mi olacağı tam olarak netlik kazanmış değil. Bu gelişmeden sonra oyun severler yeniden heyecanlanmaya ve bu kez konsolu alabilmek için ön siparişler verilmeye başladı.

Gelen bilgilere göre satışa sunulmasına 1 hafta gibi bir süre olmasına rağmen şimdiden çok sayıda ön sipariş verildi.

Sony’den Açıklama Bekleniyor

Yeni nesil oyunlarıyla, oynanış özellikleriyle ve tasarımıyla oldukça ilgi çeken PlayStation 5, ülkemizde ve yurtdışında satışa sunulduğu andan itibaren oyuncular tarafından büyük talep gördü ve henüz satışın başlarında konsol tükendi.

ps5 vatan

Tabii bu durumun ardından fırsatçılara ve stokçulara da gün doğmuştu. Dünyanın birçok yerinde karaborsada absürt fiyatlarla satılmaya başlanan ürün, ülkemizde 15-20 bin TL gibi değerinin çok üstünde fiyatlarla satılmak istendi.

Bundan dolayı rahatsız olan oyuncular da artık Sony’den resmi bir açıklama gelmesini ve PlayStation 5’in tekrardan satışa sunulacağı tarihi beklemeye koyuldu. 11 Aralık tarihi ön plana çıkmaya başladı ancak Sony Türkiye’den gelecek kesin açıklamayı beklemekte yarar var.