Dünya genelinde yaşanan ve çok ciddi can kayıplarına yol açan Korona virüs salgını ünlülerinde bazı kararlar almasına neden oldu. Başarılı sunucu ve manken Özlem Yıldız aldığı bir kararla birlikte Hayat eve sığar kodu olmayan kişilerle görüşmediğini ifade etti. Ünlü sunucu ve manken Özlem Yıldız geçen gün Nişantaşı’nda bir alışveriş merkezinden aynı zamanda cilt bakım merkezinden çıkarken objektiflere yansıdı. Ülkemiz genelinde devam eden pandemi dönemi sebebiyle HES kodun olmayan kişilerle asla görüşmediğini ifade eden Özlem Yıldız doğru bir karar verdiğini belirtti.

Özlem Yıldız: HES kodu alamadığım kişilerle görüşmüyorum - Magazin haberleri

Korona Sebebi İle Bu Kararı Aldım!

Nişantaşı’nda bir cilt bakım merkezinde bakım yaptırmak için dışarı çıktığını söyleyen Özlem Yıldız aldığı bu kararı Korona’ya yakalanmaktan korktuğu ve ayakta kalmaya çalıştığı için verdiğini belirtiyor. Elimden geldiği kadar dikkat etmeye çalışıyorum. Dezenfektan şişesini elimden düşürmüyorum. Korona virüs çok ciddi bir tehlikedir. Mecburi olmadıkça dışarıya çıkmıyor.  Arada da  sırada ise cilt bakımı yaptırıyorum ifadelerini kullandı.

Özlem Yıldız: HES kodu alamadığım kişilerle görüşmüyorum - Magazin haberleri

Pandemi Döneminde Dikkat Etmek Şart

Pandemi döneminin zorlu bir süreç olduğunu her konuda dikkat edilmesinin şart olduğunu belirten güzel sunucu Özlem Yıldız maskesini çıkartmadan soruları yanıtladı. Yaşanan zorlu pandemi döneminde özel hayatına daha çok dikkat ettiğini ifade eden Özlem Yıldız HES kodu olmayan hiç kimse ile görüşmede bulunmuyor.

Benim önceliklerim arasında HES kodu kesin kural, daha sonra ise  bakım konusu yer alıyor. Kimseyi HES kod edinmeden kesinlikle evime davet etmem diyerek küçük bir espride bulundu. Özlem Yıldız’ın sol el parmağındaki parlak tektaş yüzük sunucu ile röportaj yapan gazetecilerin dikkatinden kaçmadı. Ünlü sunucu Özlem Yıldız yüzüğü fark eden gazetecilere sizin de gözünüzden bir şey saklanmıyor cevabını verdi.

Özlem Yıldız: HES kodu alamadığım kişilerle görüşmüyorum - Magazin haberleri

Korona Virüs Salgını Dikkate Alınmalı!

Bütün dünya ülkelerini tabiri caizse kasıp kavuran korona virüs salgınının dikkate alınması gerektiğine değinen Özlem Yıldız Sağlık Bakanlığı tarafından verilen tedbirlere uyulması gerektiğini salgının ciddi riskleri olduğunu belirtti. Ayrıca HES kodu olmayan tüm kişiler içinde HES kodu edinmeleri gerektiğini vurguladı.