Oyuncu Ozan Güven ve genç sevgilisi Deniz Bulutsuz arasında yaşanan darp olayları son günlerde en çok konuşulan konu oldu. Savcılığın olayı araştırması için atadığı bilir kişi yaptığı incelemede Ozan Güven’in evinde olayın gerçekleştiği zaman diliminde ki görüntülerin silindiğini belirtti.

Deniz Bulutsuz, sevgilisi Ozan Güven’in kendisini darp etmesi sonucu oluştuğunu söyleyen darp izleri olan bir fotoğrafı paylaşması ardından şikâyetçi olmuştu. Bunun üzerine Ozan Güven’de kendisinin sevgilisi Deniz Bulutsuz tarafından darp edildiğini iddaa etti ve karşı dava açtı, savcılık soruşturmanın doğru ilerlemesi adına olayı araştırması için bilirkişi atadı olayın gerçekleştiği zaman aralığını incelemek isteyen bilirkişi kayıtların silindiğini söyledi. Raporda “500 GB kapasiteli harddisk üzerinde yapılan veri analizinde söz konusu tarihlere ait görüntülerin silinmiş olduğu, bu nedenle de hiçbir görüntüye rastlanılmadığı” sözleri belirtildi.

Üzerine Veri Yazılmış

Bilirkişi olayla ilgili raporda şu cümleleri kullandı “Bu nedenle içerisinde takılı olan harddiskin yorgun disk olarak nitelendirilebileceği, ayrıca DVR cihazın içerisinde HDD doluluğa ulaştığında eski kayıtlardan silmeye başlayarak yeni kayıtların üzerine yazdığı değerlendirildiğinde, 12 ve 13 Haziran tarihlerinde DVR cihazının teslim alındığı 19 Haziran’a kadar üzerinden yaklaşık DVR cihazının üçer günlük sürede 2 döngü yaptığı, yani ilgili günlere ait verilerin silinerek üzerine 2 kez daha veri yazıldığı da göz önüne alındığında soruşturma konusu güvenlik kamerası kayıtlarına bu DVR cihazı üzerinden ulaşılamamıştır”