Dünya genelinde yaşanan korona virüs salgını tüm konuları bir hayli etkiledi. Korona virüs salgınından etkilenen alanlardan bir tanesi de eğitim ve öğretim oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen uzaktan eğitim eba sistemi üzerinden devam ediyor. Uzaktan eğitime bilgisayar ve internet üzerinden devam eden öğretmen ve öğrenciler arasında ilginç diyaloglar yaşanıyor.

Eğitimine uzaktan devam eden bir öğrenci Whatsapp uygulaması üzerinden öğretmenine attığı bir mesaj sonrası sosyal medyada gündem yarattı. Öğretmenine Whatsapp üzerinden mesaj atan öğrenci tam anlamıyla sosyal medyayı salladı.

Öğretmenine WhatsApp'tan mesaj atan öğrenci sosyal medyayı salladı!

Öğrenciden İlginç Mesaj

Sosyal medya platformları arasında yer alan Whatsapp anlık mesajlaşma olarak bir çok kişinin tercihi oluyor. Son günlerin en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp üzerinde gün içerisinde birçok kişi görüşme ve aynı zamanda konuşma yapabiliyor.

Tüm dünya ülkelerinde yaşanan Korona virüs salgını sebebiyle bütün öğrenciler uzaktan eğitime kaldığı yerden devam ediyor. Popüler bir uygulama olan Whatsapp ilginç diyalogların yaşanmasına sebep oluyor.

Dün öğlen saatlerinde yaşanan olayda bir öğrencinin derse geç kalma mazereti ile öğretmenine attığı mesaj ise tam anlamıyla sosyal medyayı sallayacak nitelikteydi.

Derse Geç Kalacağım Diyen Öğrenci

Korona virüs salgını sebebi ile uzaktan eğitime katılan bir öğrenci öğretmenine öyle bir mesaj attı ki hem bu mesaj hem de öğretmenin verdiği cevap bir anda sosyal medyayı salladı. Söz konusu öğrenci öğretmenine öğretmenim ben ikinci derse biraz geç kalabilir miyim sorusunu sordu.

Whatsap üzerinden soru soran öğrenciye öğretmeni tarafından verilen cevap ise bir hayli şaşırtıcıydı. Öğretmen öğrencisine kalabilirsin tabi çocuğum diyerek cevap verdi. Asıl ilginç mesaj bu konudan sonra geldi.

Öğretmenine WhatsApp'tan mesaj atan öğrenci sosyal medyayı salladı!

Öğrencisi ile Whatsapp üzerinden konuşmaya devam eden öğretmen kalabilirsin tabi mesajının ardından çok geç kalma ama yazısı oldu. Whatsapp üzerinden yaşanan bu ikili diyalog bir anda sosyal medyada gündem yarattı.

Bu tarz diyalogların yaşandığı Whatsapp uygulaması sürekli kullanılıyor. Öğrencinin öğretmenine sorduğu bu soru ve cevap korona virüs salgın döneminde biraz da olsun gülümsemeye yol açtı.