Akbank – Exi26
Akbank tarafından sunulan, Axess özelliği gösteren Exi26 ile ilk yıl kart ücreti alınmıyor. Ancak daha sonra yıllık kart aidatı 20 TL olarak ücretlendirilmektedir. Öğrencilere özel, 12 taksit seçeneği ve +3 ay erteleme imkânı ile kolay bir alışveriş fırsatı sunuyor.

Axess exi26 Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu İçin;

  • Axess exi26 karta sahip olabilmek için öğrenci belgeniz ve nüfuz cüzdanınız ile birlikte en yakın Akbank şubesini ziyaret edebilirsiniz.
  • Ayrıca SMS ile para alma özelliğini kullanabilmek için PARA boşluk kartınızın son 6 rakamını yazarak 5990’a kısa mesaj göndermeniz gerekir. Bu işlemin ardından 500 TL aynı gün içerisinde hesabınıza tanımlanacaktır.
  • Axess exi26 Kart Ücreti: Bu kartı ilk iki yıl ücretsiz hesap işletim avantajlarıyla kullanabilirsiniz. Sonrasında ise yıllık hesap işletim ücreti 20 TL tutarındadır.

İş Bankası – İş’te Üniversiteli
Öğrencilerin en çok kullandığı kartlardan biri olan İş’te Üniversiteli kartı, Maximum özelliği göstermekte ve kart aidatı alınmamaktadır. Maksimum limit ilk aşamada 400 TL olarak belirlenmiş ancak ödemelerinizi her ay düzenli olarak yapmanız durumunda limit artırmak mümkün olabiliyor.

TEB – ÜniversiTEB
Bonus özellikli bir kredi kartı olduğu için, Bonus üyesi iş yerlerinin avantajlarından faydalanabilirsiniz. Aynı zamanda hafta içi 50 liralık bir harcama yaptığınızda hafta sonu sinema ve tiyatro biletlerinde %50 indirim kazanıyorsunuz. Bu avantaja ek olarak havale işlemlerinizi ücretsiz yapabilirsiniz.

Yapı Kredi – Play
Öğrenci belgenizi ibraz ettiğiniz takdirde, yıllık kart ücret bedeli alınmamaktadır. Tüm World üye iş yerlerinde paun kazanımı sağlanabilir.

Garanti – Bonus Genç
Bonus özelliği gösteren Bonus Genç kart ile yıllık kart üyelik ücreti alınmaz. Gençlere yönelik kampanyalar açısından oldukça zengin bir kredi kartıdır. Yaygın ATM ağı sayesinde nakit ihtiyacınızı istediğiniz zaman giderebilirsiniz.

Vakıf Bankası – Like
World özelliği gösteren Like kart ile World üyesi olan iş yerlerinde geçerli bütün kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Kredi kartının senelik 12 TL sabit ödemesi bulunuyor. Ancak ekstrelerinizi posta yoluyla değil de elektronik posta ile almayı tercih ederseniz bu ücreti ödemek zorunda kalmıyorsunuz.

Ziraat Bankası – Genç Bankkart
Maximum kart özelliği çıkaran kredi kartıdır. Banka, öğrencilerden 5 yıl boyunca yıllık kart ücreti almamaktadır. Lisans öğrencilerine 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL, doktora öğrencilerine 950 TL limit vermektedir.

Kaynak: HesapKurdu